Retrívr JJ smiřuje se smrtí a nezištně rozdává štěstí – G.cz
Vyhledávání

Retrívr JJ smiřuje se smrtí a nezištně rozdává štěstí

Ostatně jako jakýkoli jiný pejsek. JJ je ale ‚zaměstnancem‘ jednoho amerického hospicu a jeho hlavní pracovní náplní je dělat naposledy dobře těm, kteří se chystají tento svět opustit.

Radka Pružinová
Radka Pružinová 4.9.2015, 18:50

JJ a jeho kolegové nenechávají umírající pacienty na pochybách o tom, že je někdo miluje. Svoji nepodmíněnou lásku jim v hospicu Samaritan Evergreen ve městě Albany v americkém Oregonu dávají najevo velmi zřetelně, dojemně a skoro až úsměvně.

Přestože jde v podstatě o smutné momenty, plné něhy a intimity, jsou naplněny nadějí až po okraj. Všichni si zasloužíme zemřít důstojně a beze strachu. S pocitem, že jsme milováni.

Paní z videa níže ležela v hospicu dlouhé dny osamocená. Návštěvy za ní skoro nechodily, a to i přesto, že příbuzných měla dost. Byla slepá a často ani nevstávala z postele. Poslední dny se prakticky vůbec nehýbala. JJ ji ale přesvědčil, že potřebuje nutně pohladit. Později oba společně usnuli na jedné posteli. A vsadíme se, že oba byli šťastní. Následujícího dne paní zemřela. Možná se přestala bát...

A TADY máte 16 způsobů, kterými z nás naši psi dělají lepší lidi.

Podobné články

Doporučujeme

Další články