Rasismus naruby – tábor “jen pro romské děti”

Obrázek uživatele Ivan Brezina
01.09.2016, 09:30

V Česku probíhá etnická diskriminace "bílých Čechů", o které se nemluví.

Web Romea.cz píše o incidentu, který se odehrál začátkem srpna v Jiřetíně pod Jedlovou. Romská škola Romano drom tam pod vedením zpěvačky Idy Kelarové pořádala tábor pro nadané romské děti ze sociálně vyloučených lokalit. Děti byly bujaré a výskaly (jak už to děti na táboře obvykle dělají), což ale neunesl jeden ze sousedů tábora.”Pán vylítl a začal na ně pokřikovat: ‚Vy černý cigáni, běžte do píče,‘ píše Romea.cz. Muž přitom prý dokonce střílel do vzduchu z blíže neurčené zbraně.

Organizátoři tábora zavolali policii, která ale odmítla přijet s tím, že z toho vedení tábora „nemá dělat kovbojku“. To je samozřejmě šokující a mělo by se to vyšetřit. Útočník se zachoval způsobem, který nemá v civilizované společnosti místo, a policisté svou nečinností zřejmě porušili předpisy. Účastníci diskuse pod článkem na iDnes ale poukázali na další skandální rozměr celé věci:

Představte si ten poprask, kdyby někoho napadlo uspořádat tábor pro "nadané bílé děti" nebo pro "děti etnických Čechů". Ochránci lidských práv a političtí korektníci by se vztekli a ombudsmanka Šabatová by "rasistický" tábor zakázala. Jeho organizátoři by byli ostouzeni v Respektu a na webu Romea.cz.

V Česku se prostě měří dvojím metrem. Romy z veřejného života vylučovat nelze (což je samozřejmě v pořádku!), ale etnické Čechy (Vietnamce, Ukrajince, Němce...) vylučovat lze. Rasismus naruby nikomu nevadí. Česká společnost pod tlakem politické korektnosti tak zblbla, že nám tábor "jen pro romské děti" připadá normální.

Jenže on není normální. Je to nehorázná a odporná diskriminace všech Neromů.

Co si myslíte o táboře "jen pro romské děti"?

Anketa se načítá...

A TADY si přečtěte, jak si Zemanův mluvčí parádně naběhl na vidle.


Komentáře

Doporučeno pro vás