fb pixel Rapper Coolio zemřel ve věku 59 let, příčina jeho úmrtí se vyšetřuje – G.cz
Vyhledávání

Rapper Coolio zemřel ve věku 59 let, příčina jeho úmrtí se vyšetřuje

Ve věku 59 zemřel legendární americký rapper Coolio. Autor nezapomenutelného hitu Gangsta`s Paradise, za který obdržel i cenu Grammy, se stal v polovině 90. let legendou.

Martin Miko
Martin Miko 29.9.2022, 11:25

Coolio zemřel

Rapper Coolio zemřel ve věku 59 let ve středu v Los Angeles. Jeho bezvládné tělo bylo nalezeno v koupelně jeho dlouholetého přítele. Následně byl několikrát obživován, jak prozradil médiím rapperův manažer Jarez Posey. Podle informací agentury AP byl po 45minutém oživování známý rapper nakonec prohlášen za mrtvého.

Coolio byl v 90. letech považován za jednohitovou hvězdu. Jeho hit Gangsta`s Paradise znal ve své době, a možná i dnes, v podstatě každý. Coolio, vlastním jménem Artis Ives jr., se narodil v roce 1963 a v mládí pracoval jako dobrovolný hasič či jako člen ochranky na letišti v Los Angeles. V roce 1991 se stal členem kapely WC and the Maad Circle, nicméně k větším úspěchům se dostal až o tři roky později se svým debutovým albem It takes a Thief. S tímto albem se prosadil i na MTV. O rok později přišel hit Gangsta`s Paradise, který vše změnil. Píseň se dostala do žebříčku Billboard Hot 100, kde vydržela důstojné tři týdny. Píseň hráli po celém světě a pokud si dobře pamatujete, tak song se objevil i ve filmu Nebezpečné myšlenky. V doprovodném videoklipu k filmu si s Cooliem dokonce zahrála i americká herecká hvězda Michelle Pfeiffer.

Gangsta`s Paradise je přitom původně „vykradená“ coververze na singl Pastime Paradise od Stevieho Wondera, na němž se výrazně podílel i vokalista L. V. neboli Larry Sanders.

Podobné články

Doporučujeme

Další články