fb pixel Půvabná komedie Raoul Taburin: Užijte si dovolenou na francouzském venkově bez hrozby covidu – G.cz
Vyhledávání

Půvabná komedie Raoul Taburin: Užijte si dovolenou na francouzském venkově bez hrozby covidu

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Raoul Taburin je chlapík, kterého mají všichni rádi. Vtipálek a pohodář, který rozumí nejen svým milovaným kolům, ale také jejich majitelům, má ale jedno strašné, strašlivé tajemství! Oč jde, to můžete v prostředí francouzského venkova zjišťovat v českých biografech od 4. června - další premiéra týdne v normálním kině je tu!

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 8.6.2020, 08:44

Prázdniny ve Francii

Pokud jste si plánovali letní dovolenou na francouzském venkově, vinou koronavirové krize máte dost možná tak trochu smůlu. Naštěstí jsou způsoby, jak se tomu alespoň částečně přiblížit - a jedním z nich je nová komedie režiséra Pierra Godeaua Raoul Taburin. Atmosférický snímek vás přenese rovnou mezi levandulové záhony a kamenné domy se zelenými okenicemi.

Právě tam totiž Raoul Taburin (Benoit Poelvoorde) žije. Zároveň je nejzručnějším cyklomechanikem v širokém okolí, který dokonale rozumí duším svých zákazníků, ale i těm na jejich bicyklech. Když ale Raoulův poklidný život v prosluněném městečku na jihu Francie naruší rozšafný pařížský fotograf, začíná hrozit, že bude odhaleno Raoulovo celoživotní tajemství, které nezná ani jeho manželka...

Pokud teď očekáváte nějaký temný zvrat, případně změnu žánru, ubezpečujeme vás, že nepřiznané mrtvoly ve skříni na nářadí ve filmu nenajdete. Roul Taburin je totiž adaptací knihy Jeana-Jacquea Sempého, proslulé ikony franzouského komiksu a ilustrace. Nejznámější je pro svou sérii Malý Mikuláš, ale i Raoul Taburin měl v době vydání velký úspěch.

Je to nadčasový, dojemný příběh o přátelství, důvěře, ale i lidské ješitnosti, plný humoru a nádherné atmosféry provensálské krajiny. Podle prvních ohlasů si právě s jejím vykreslením na plátně režisér Godeau vyhrál a podařilo se mu zachytit ji věrně. Zda to tak skutečně je, to můžete v českých kinech zjišťovat od 4. července.

Aktuální hodnocení na našich oblíbených filmových databázích je následující: ČSFD praví 71 %, IMDb 6/10. A Rotten Tomatoes malý francouzský počin zatím ignorují... Nu dobrá!

Podobné články

Doporučujeme

Další články