fb pixel První pražské Vepřobraní – vlastenecká povinnost! – G.cz
Vyhledávání

První pražské Vepřobraní – vlastenecká povinnost!

„Plány islamistů zhatí naši vepři boubelatí!“ řekněte si jistě tuto sobotu!

Ivan Brezina
Ivan Brezina 9.3.2017, 13:50

Že je pražská náplavka čím dál zajímavějším a zábavnějším místem, už jistě dávno víte na vlastní oči i na vlastní játra. K hospodám, saunám, kavárnám a dalším místům epikurejských volnočasových aktivit přibývají nejrůznější nevídané akce. Po podzimním Husobraní se teď uskuteční Vepřobraní největší vepřové hody pod širým nebem. Vypukne v sobotu 11. března od 10:00 do 18:00 na smíchovském Hořejším nábřeží.

Při domácí zabijačce přijde o život jen jeden vepř, ale tady jich budou zabity desítky. Prostě takové prasečí Termopyly, Bílá hora, Verdun nebo Prochorovka. Na smíchovské straně řeky zavoní jitrnice, jelita, prejty, tlačenky, prdelačky nebo ovary, ale také dobroty z udíren – klobásy, špeky nebo uzené šunky. Na rožni se boudou točit selátka a nebude chybět ani pečené koleno, bůček, žebírka a škvarky. Kuchaři vám naservírují trhané vepřové, porchettu, plněné pelmeně, segedínský guláš, maďarskou mangalicu, italské prosciutto, španělský salchichon nebo iberskou šunku.

Příval masa na Vepřobraní zapijete pivem, ciderem a svařákem a zajíte buchtami, koláči a frgály. Už jste dostali hlad? Nezapomeňte, že tváří v tvář muslimské hrozbě je konzumace vepřového vlasteneckou povinností každého správného Evropana. Plány islamistů zhatí naši vepři boubelatí!

A TADY si přečtete, že už se snad voda vaří i na bývalého pražského primátora Pavla Béma.

Podobné články

Doporučujeme

Další články