fb pixel První celovečerní film Jana Hřebejka byl hit, v kinech ale nevydělával: V Šakalích letech pějí milostný duet otec a dcera – G.cz
Vyhledávání

První celovečerní film Jana Hřebejka byl hit, v kinech ale nevydělával: V Šakalích letech pějí milostný duet otec a dcera

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Pořád jen: Na kolena, na kolena, na kolena, na kolena, jé, jé, JÉ! Kdo by neznal geniální českou muzikálovou komedii Šakalí léta od režiséra Jana Hřebejka.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 8.12.2019, 13:13

Jó, to byly časy!

Díky tomuhle filmu prorazil dnes milovaný "drzý romantik" Jan Hřebejk. Šakalí léta jsou muzikálovou komedií o svobodě, nezávislosti, rudé hvězdě a rokenrolu. Film se odehrává v Praze roku 1959 v okolí dejvického hotelu Internacional. Do poklidného života místních nečekaně zasáhne "muž odnikud", mladý chuligán Bejby (Martin Dejdar), který svým výstředním oblečením, kytarou a vášní pro rokec rozbouří stojaté vody nejen klukovského světa, ale také světa dospělých snažících se nemyslet na nelehkou dobu, v níž musejí žít. A úplně nejvíc ovlivní číšnického pomocníka Edu Drábka (Jakub Špalek), okrskáře Prokopa (Josef Abrhám) a jeho syna přezdívaného Kšanda (Jan Semotán) a svým způsobem zasáhne i do života barové zpěvačky Milady (Jitka Asterová) a jejího manžela, arogantního estébáka Přemka (Jiří Ornest).

Na svou dobu měl hudebně-taneční snímek nezvykle velký rozpočet - do začátku natáčení dostal 25 milionů korun. Ačkoliv se posléze stal nejnavštěvovanějším filmem roku, kasovní úspěch to nebyl. Peníze se vrátili až po mnoha a mnoha letech televizních repríz. Jedna nás čeká zrovna dnes na ČT2 ve 22:05. Tak si mezitím prohlédněte galerii zajímavostí o tomto skvělém kousku, které jste dost možná nevěděli:

Podobné články

Doporučujeme

Další články