Průměrná žena má podobné starosti jako Usain Bolt. No fakt! – G.cz
Vyhledávání

Průměrná žena má podobné starosti jako Usain Bolt. No fakt!

V médiích proběhla zpráva o tom, že nejrychlejší muž světa Usain Bolt se rozhodl splnit si svůj sen stát se fotbalistou. Přes velmi skeptická vyjádření odborníků se mu podařilo propracovat se do jednoho australského klubu, kde si sice párkrát zakopal, nakonec ho však spíš vykopali. Pochybovačům tedy bylo dáno za pravdu. Není podle nich možné, aby někdo, kdo se úzce specializuje na jednu činnost, mohl bez problémů přeskočit k druhé a dělat ji dobře. HA!

Zuzana Hubeňáková
Zuzana Hubeňáková 9.11.2018, 07:36

Ženský multitasking

V této souvislosti bychom rádi zdůraznili, že tento názor považujeme za geniální a velice s ním sympatizujeme. Přesně v jeho intencích bychom rádi podotkli (respektive podotkly), že některé internetové diskuze jsou plné ujišťování, že i žena je specializovaná jen na jednu činnost a nedokáže dělat dobře žádnou jinou. A internetové diskuze je potřeba brát velmi vážně, jsou biblí dnešní doby.

Jestli je něco, v čem jsme nenahraditelné (a tudíž šampionky), je to dle expertů z diskuzí výhradně plození dětí a činnosti s tím spojené. Na to bychom se prý měly soustředit. Dáváme jim za pravdu a žádáme proto o přísný zákaz některých konání, která tříští naši pozornost a snižují schopnost kvalitně rodit.

Typická činnost, ve které tápeme a děláme ji jak Usain Bolt fotbal, je například úklid. Podívejte se ve svém obydlí kolem sebe. Vidíte smítko? Flek na gauči? Neuklizené nádobí? Vidíte? Vidíte! Děláme to špatně. Kdyby kdokoliv věnoval tolik času práci, kterou by co pár dní musel opakovat a nikdy by nebyla udělaná dokonale, daleko by to nedotáhl a okamžitě by byl zbaven práva ji vykonávat. Ačkoliv se léta pokoušíme a úklid děláme pořád, neděláme to dobře. Děkujeme za vaši trpělivost, vzdáváme to. Nemá cenu se to nadále pokoušet překonat, nemáme na to.

Nebo takové zaměstnání! Každý den v práci nás zbavuje plodnosti. Jsou dny, kdy je doslova slyšet, jak nám zdecimované vaječníky tlučou do útrob a prosí nás, abychom je nepoužívaly jako bezcennou vycpávku a spasily se útěkem. Když k tomu připočteme do nebe volající fakt, že většina pracovišť není vybavena porodními boxy, můžeme to uzavřít prohlášením, že práce je typicky mužské prostředí a my bychom tam neměly vůbec chodit.

Diskutérům děkujeme za usměrnění, Usainovi za to, že nám ukázal, že není ostuda přiznat své limity a stáhnout se. My se tedy stahujeme a jdeme se věnovat věcem, které se týkají dětí. Například nakupování kabelek. Do těch se totiž dávají plíny, víme?

Podobné články

Doporučujeme

Další články