Prohibice v centru Prahy: Za držení kelímku s pivem dostanete pokutu, za míchaný drink jenom přes držku – G.cz
Vyhledávání

Prohibice v centru Prahy: Za držení kelímku s pivem dostanete pokutu, za míchaný drink jenom přes držku

Zdroj: Youtube.com

Zastupitelstvo Prahy 1 aka Banda pro podporu střízlivosti v úterý 31. října schválilo návrh vyhlášky zakazující požívání alkoholu na veřejnosti plošně po celém centru hlavního města. Dosud se toto kazipárty omezení týkalo pouze vybraných parků a ulic, navíc bylo nutné, aby strážci zákona dotyčného načapali přímo u požívání. S novým opatřením ale stačí, abyste kelímek, láhev nebo třeba kýbl s chlastem jen drželi v ruce a už můžete dostat pokutu až 10 tisíc korun.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 1.11.2017, 14:59

Ještě dražší pivínko v centru Prahy

Chtěli jste jít po práci posedět na Malostranském náměstí a houpnout u toho pár pivek z některé z přilehlých hospůdek? Smůla! Zastupitelé Prahy 1 zrovna schválili plošný zákaz požívání alkoholu na veřejných prostranstvích v rámci celé Pražské památkové rezervace.

Pokud vás doteď mohli pokutovat jen někde a navíc pouze v případě, že vám předtím láhev vodky urvali přímo od úst, nově stačí, abyste otevřenou nádobu s alkoholickým nápojem jen drželi v ruce. Výše pokuty, kterou vám v takovém případě policie může udělit, se navíc zvýšila z 5 na 10 tisíc, takže třeba za pivko z kelímku na Praze 1 můžete vypláznout dvojnásobně tučnou sumu.

Jak je to s drinky jen zpola alkoholickými, třeba kolik to dělá za víno s colou, to vyhláška jasně neříká – je ale fakt, že jestli je vám víc než 15 let a pořád ještě pijete houbu, zasloužíte dostat minimálně pár facek. Třeba taková vodka v krabici s džusem by ale měla být skoro neodhalitelná. Myslíte, že budou policisté ochutnávat? V nejhorším prostě nasadíme papírové sáčky po vzoru USA.

Metla na alkoturisty

Čím zastupitelstvo přijetí zbytečně buzerativní vyhlášky zdůvodňuje? Oficiálně jde o přistřihnutí křidýlek těm, kteří do Prahy jezdí vyložen chlastat, tedy alkoturistům. Jasně, že parta ožralých Dánů na tahu noční Prahou může jednomu znepříjemnit spaní, otázkou ale je, zda je skutečně nutné trestat každého, kdo si chce nedělní procházku historickou částí města zpříjemnit dvojkou burčáku z vinárny.

Nicméně, vyhláška počítá s výjimkami. Zahrádky restaurací jsou z obliga, stejně tak veřejně přístupné slavnosti typu vinobraní nebo posvícení. Za otevřenou nádobu s alkoholem vás nebudou moci pokutovat ani v bezprostřední blízkosti stánku s občerstvením. Zda bude tato abstraktní oblast strážníky MP pečlivě měřena a označována například barevnými vlaječkami u každého kiosku zvlášť, nikdo neupřesnil, rozhodně by ale byla sranda takovou bohulibou činnost sledovat. Zcela mimo zákon pak stojí Silvestr a Nový rok, kdy budou venku moct nezřízeně chlastat úplně všichni.

Pokud kvůli nové vyhlášce zvažujete abstinenci, přečtete si 10 rozumných důvodů, proč pít alkohol.

Podobné články

Doporučujeme

Další články