fb pixel Prodal byt, zapudil přítelkyni a shodil 14 kilo: Díky výkonu v Pianistovi se Adrian Brody stal nejmladším držitelem Oscara za hlavní mužskou roli – G.cz
Vyhledávání

Prodal byt, zapudil přítelkyni a shodil 14 kilo: Díky výkonu v Pianistovi se Adrian Brody stal nejmladším držitelem Oscara za hlavní mužskou roli

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Filmů a seriálů z období druhé světové války máme spoustu, ale pořád to ještě není dost. Temnou kapitolu moderních dějin je třeba si připomínat neustále. Některé snímky sledují hrůzy přímo na bojištích, jiné se zaměřují na útrapy civilního obyvatelstva. Do druhého soudku patří vynikající Pianista.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková Aktualizováno 14.9.2022, 10:36

Životní role Adriena Brodyho

Na castingy přišlo na 1400 uchazečů, a to včetně Asiatů, černochů a žen. Role Wladyslawa Szpilmana v adaptaci autobiografického románu Pianista nakonec ale připadla tehdy devětadvacetiletému Adrienu Brodymu, pro kterého se stala životní.

Obětoval jí toho hodně. Prodal byt i auto, rozešel se s dlouholetou přítelkyní, přestal se dívat na televizi. Uzavřel se před světem a po dobu šesti týdnů držel speciální dietu a poctivě cvičil hru na klavír, aby byl na plátně dostatečně hubený a do piána bouchal uvěřitelným způsobem. Jeho výkon a oddanost partu v počinu Romana Polanského ovšem byla náležitě oceněna. Brody získal Oscara a stal se nejmladším držitelem Ceny Americké filmové akademie za mužský výkon v hlavní roli.

Nejen vynikající představitel protagonisty ale dělá z Pianisty jeden z nejlepších válečných filmů natočených po roce 2000. Snímek je velmi věrný předloze, navíc jej o vlastní vzpomínky a zážitky z války doplnil sám Polanski, který si také zažil svoje. Vybrali jsme desítku zajímavostí, které o filmu zaručeně nevíte. Poučit se můžete v galerii tady:

A tady si přečtěte recenzi na snímek Ad Astra, nové sci-fi s Bradem Pittem v hlavní roli.

Podobné články

Doporučujeme

Další články