Proč by se měly vrátit hákové kříže? – G.cz
Vyhledávání

Proč by se měly vrátit hákové kříže?

…ale pozor, jen do japonských map!

Ivan Brezina
Ivan Brezina 23.1.2016, 15:50

„Japonsko z map odstraní svastiky označující kláštery,“ píše iDnes. „Mátly většinu turistů, kteří si je spojovali s nacistickým Německem.“ Svastiky (hákové kříže) prý mají v mapách nahradit obrázky pagody. Jen proto, aby si snad cizinci nemysleli, že v současném Japonsku milují Hitlera.

Je to přímo učebnicový příklad střetu kultur. Svastika je totiž nejméně pět tisíc let starý symbol řady východních náboženství, který Hitler prostě jen ukradl a zdiskreditoval. Podrobně jsme o tom psali ZDE.

Kdo jede do Japonska, měl by si tyhle základní informace nastudovat, aby tam nebyl za nevzdělaného troubu. A pokud si to nenastuduje? Dobře mu tak, že bude svastikou šokován. Ale odstraňovat hákový kříž z map jen kvůli pár evropským nebo americkým troubům? Japonci ztratili poslední zbytky samurajské hrdosti. Zahazují součást své kultury, jen aby zalíbili cizincům.

A teď si to názorněji ukažme na naší vlastní kultuře. Jak do Evropy přichází víc a víc muslimů, postupně se zbavujeme svých tradic, abychom je “neuráželi”. Rušíme křesťanskou symboliku Vánoc, vyřazujeme ze školních jídelen vepřové, vzdáváme se alkoholu v okolí mešit, radíme svým ženám, aby muslimy neprovokovaly krátkými sukněmi…

Chováme se stejně zbaběle a hloupě, jako Japonci. Svastiku používali už v dobách, kdy jsme se ještě v Evropě tloukli po hlavách klacky. Proč by se jí měli zbavovat jen kvůli nějakému Hitlerovi z jakési divné země jménem Německo někde na druhém konci světa? Komu se svastika nelíbí a uráží ho, ať prostě do Japonska nejezdí a je to.

S ústupky muslimům je to úplně stejné. Kdo se sem chce přistěhovat, musí se smířit s tím, že se v Evropě žije jinak než někde v Sýrii nebo Iráku. Tak třeba jíme vepřové. Muslim, kterému to vadí, má na výběr. Buď se s tím smíří, nebo se může přestěhovat do některé z padesáti světových zemí s muslimskou většinou.

V dánském městě Randers si teď odhlasovali, že na jídelníčku institucí financovaných městem budou povinná jídla z vepřového masa. Zdůvodňují to nutností zachovat dánskou stravovací kulturu, k níž neodmyslitelně patří i vepřové lahůdky. V Dánsku je chtěli z jídelníčků veřejných institucí vyškrtnout právě s ohledem na muslimy. Neprošlo to, což je velmi dobrá zpráva.

Ale ještě lepší zpráva by byla, kdyby se do japonských map vrátily hákové kříže...

Anketa

Co si myslíte o svastice?

Anketa se načítá...

A TADY si přečtěte, že inkluzivní vzdělání postižených dětí bude cirkus.

Podobné články

Doporučujeme

Další články