Babiš útočí na Českou televizi: Proboha, kde jsou pravdoláskaři?! – G.cz
Vyhledávání

Babiš útočí na Českou televizi: Proboha, kde jsou pravdoláskaři?!

Česká televize je reálně ohrožena, ale “osobnosti veřejného života” mlčí. Připomínají tím Pavlovovy psy, kterým nerozsvítili světlo.

Ivan Brezina
Ivan Brezina 19.3.2015, 11:00

Všimli jste si? Právě probíhá asi nejdrsnější útok politiků proti České televizi. Je to útok soustředěný a míří hned z několika stran. Právníci Agrofertu žalují na pořad Reportéři, který o Babišově firmě “nepěkně” mluvil v několika reportážích. Ve stížnosti Radě ČT píšou o “neobjektivitě, nepravdách, očerňování a nepodložených spekulacích”. Touhle mantrou se odedávna zaklíná každý, o kom novináři napíšou nebo odvysílají něco nepěkného. Aktuální útok Agrofertu je ale nebezpečný právě proto, že jde od firmy, která patří ministrovi financí.

Vypuštěný džin

Další útok na Kavčí hory míří i z Hradu – prezident Zeman prohlásil, že je ČT třeba zrušit koncesionářské poplatky. Klíčové veřejnoprávní médium by tím přišlo o zdroj příjmů a muselo by “zabalit” investigativní zpravodajství a publicistiku, která politikům tolik vadí. ČT jim totiž “vidí do karet” právě díky tomu, že si může dovolit platit kvalitní novináře, kteří mají odvahu (a čas) se prohřešky politiků zabývat. Nezávislost ČT s koncesionářskými poplatky stojí a padá. Senátor Jan Veleba (velmi blízký Zemanovi) předložil novelu zákona, která by zrušení poplatků umožnila. Nakonec ji sice stáhl, ale džin už byl vypuštěn z lahve.

Všechno to má jedno společné: politikům velmi leží v žaludku silné a nezávislé veřejnoprávní médium. Českou televizi se pokoušejí zastrašit, dát jí náhubek a zadupat ji do země. Není na tom nic překvapivého a dalo se to čekat. Zarážející je ale mlčení české veřejnosti. Nebo spíš pokrytců, kteří se před patnácti lety vydávali za její hlavní představitele.

Spacáková revoluce

Vzpomínáte na tzv. “krizi v České televizi”, která probíhala od prosince 2000 do ledna 2001? Stačilo odvolání ředitele Chmelíčka a jmenování Hodače, o kterém se říkalo, že je blízký ODS. Vznikla šeptanda, že prý se ČT pokouší potají ovládnout “nenáviděný” Václav Klaus. Byl to sice nesmysl, ale havlovskému “Bratrstvu pravdy a lásky” to znělo krásně spiklenecky. A vypukla mela.

Redaktoři ČT se proti novému řediteli vzbouřili a “osobnosti” kolem Václava Havla a čtyřkoalice rozjely hysterickou kampaň, že prý je “ohrožena nezávislost veřejnoprávního média”. Čtyřkoaliční politici na Kavčích horách demonstrativně přespávali ve spacácích, aby tak se vzbouřenými redaktory vyjádřili solidaritu. Ladislav Smoljak, Jan Kraus, Táňa Fischerová, Michal Viewegh, Erazim Kohák a další “osobnosti” sepisovaly petice o údajném útoku na nezávislost televizních novinářů. Václavské náměstí zaplnily davy znepokojené veřejnosti.

Byl to sice až neuvěřitelně zinscenovaný cirkus, ale nakonec uspěl. “Klausovský” ředitel Hodač byl odvolán, i když se později ukázalo, že s ODS neměl nic společného. Ale proč by se pravdoláskaři zdržovali realitou, že?

Nejede v tom Klaus

Teď je to ale úplně jinak. Ohrožení České televize je zcela reálné a navíc k němu dochází hned z několika stran. A je ticho po pěšině – žádné petice, žádné demonstrace, žádné spacáky na Kavkách. “Osobnosti veřejného života” mlčí, i když jde opravdu do tuhého.

Existuje jediné vysvětlení: v aktuálních událostech kolem České televize nefiguruje nenáviděný Václav Klaus ani ODS. To, co se děje, je tedy mimo rozlišovací schopnost pravdoláskařů. Tihle lidé fungují jako Pavlovovi psi. Slintat začnou, jen když se rozsvítí světlo. Na Babiše, Zemana ani Velebu proto “osobnosti veřejného života” nereagují. Ti ať si s Českou televizí dělají, co chtějí.

Anketa

Souhlasíte, že Babiš a Zeman útočí na nezávislost České televize?

Anketa se načítá...
A chcete vědět, čím jsou svázána česká média? Čtěte ZDE.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu