fb pixel Připijte si letos excelentním vínem z Vinařství Ježková – G.cz
Vyhledávání

Připijte si letos excelentním vínem z Vinařství Ježková

Tornádo Miroslavě Ježkové z Moravské Nové Vsi zničilo vinařství i úrodu. Hned po sečtení škod však věděla, že se nevzdá. A tak se stalo, že se objevila nabídka řetězce maloprodejen Žabka: odkoupit vína a pomoci k novému začátku podnikání. Což takhle vyzkoušet Aurelius, Pálavu či Noriu z Vinařství Ježková? Vína jsou z roku 2019 a 2020 a osvěží vás příjemnou chutí citrusů, jablek, broskve, meduňky nebo třeba bezu. Skvěle se hodí jak k masu, tak k sýrům. Vybírat lze podle chuti, nálady nebo okamžitých emocí. A vychutnat si je můžete jak s příbuznými, bratranci či sestřenicemi, tak se známými, přáteli či partnery.

Komerční sdělení 27.1.2022, 15:00

Tak které si vyberete? Podívejte se na naše tipy.

Veltlínské zelené 2020

Svěží víno se zlatavou barvou a příjemnou kyselinkou. V chuti i vůni cítíme jablko, citrusy. Víno je vhodné konzumovat s masem, studenými pokrmy, sýry.

Chardonnay 2020

Harmonické víno zlatožluté barvy a velmi intenzivní vůně červených růží. V chuti cítíme banán, ke konci připomínající až slaný karamel. Vhodné podávat s drůbeží, rybami, mořskými plody, vyzrálým sýrem.

Aurelius 2020

Kořenité víno s typickou odrůdovou a něžně meruňkovou vůní s tóny broskve a bezového květu. V chuti vyšší kyselinka s příchutí šťavnatých meruněk, grepu a citrusů. Nádherné je podávat se pstruhem, drůbeží, dezerty.

Pálava 2020

Mohutné víno se zlatavou barvou. Ve vůni cítíme růže, květinové tóny. Svěží, harmonické víno s doznívající kyselinkou nám připomíná vanilku, mandarinku, liči. Vhodná konzumace s těstovinami, kozím a ovčím sýrem, olivami.

Noria 2020

Slovenská odrůda vypěstovaná v našich vinicích. Harmonické víno medové barvy se svěží kyselinkou. Medová nasládlá vůně plná lučních květů, medu a černého bezu. V chuti najdeme citrusy, med s dozvukem zralého červeného pomeranče. Hodí se konzumovat s rybami, drůbeží, sýry.

Muškát Moravský 2019

Vyzrálé víno zlaté barvy. V chuti i vůni intenzivní sladkost, rozkvetlá louka, bylinky, meduňka. Konzumovat s jehněčím, zvěřinou, plody moře, paštikou.

Veltlínské zelené oranžové 2020

Netradiční víno vyrobené gruzínskou metodou, kdy zrálo 6 měsíců na rmutu. Obsahuje minimální množství oxidu siřičitého. Ve vůni najdeme svěžest, jemnost, bylinky. V chuti nás příjemně osloví pecky meruněk. Vynikne s konzumací studených pokrmů, masem a sýry.

Zweigeltrebe 2020

Harmonické, jemné víno s tmavě červenou barvou. V chuti i vůni cítíme višňový kompot, červený rybíz. Pochutnáme si na něm v kombinací se sýry, masem, těstovinami.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články