fb pixel Příbalový leták k dětem aneb 10 základních informací pro budoucí rodiče – G.cz
Vyhledávání

Příbalový leták k dětem aneb 10 základních informací pro budoucí rodiče

Děti přicházejí na svět bez návodu. Nezkušený rodič tak často tápe.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 2.2.2017, 07:50

K dítěti žádný návod nedostanete. Maximálně tak placentu, která vám ale moc nepomůže. Z toho důvodu řada nezkušených rodičů tápe a neví si rady.

Pomyslnou ‚hozenou rukavici‘ však pohotově zvedla Evropská unie a vydala směrnici, podle které se od dubna roku 2017 bude povinně k dětem po porodu přidávat i příbalový leták. Ten bude obsahovat nejen základní informace o dítěti, ale rovněž složení dítěte, jeho původ a datum spotřeby.

Pojďme se nyní podívat na ty nejzákladnější informace, které si rodiče o dětech mohou na příbalovém letáku přečíst.

1. Pláč

Děti pláčou proto, aby prověřily vaši psychiku a zajistili vám dostatečné nepohodlí. Ostatně primárním účelem dítěte je, abyste trpěli. Je to Boží trest za sex, protože sex je špatný. Je nečistý. Je zvrhlý. Malý nástroj pro vaše nepohodlí (dítě) brečí při každé příležitosti a tím vám dává najevo, že jste zhřešili.

Pokud se vám narodila dvojčata nebo trojčata, museli jste v životě udělat něco strašného. Třeba netřídíte odpad nebo tak.

2. Energie

Malé děti nefungují stejně jako my dospělí. Některé studie tvrdí, že děti fungují na bázi fotosyntézy. Další zase tvrdí, že děti jsou živeny z našeho utrpení.

Seriózní výzkumy však uvádějí, že děti vysávají energii ze svých rodičů. Čím má dítě více energie, tím méně ji má rodič. Až děti svého rodiče dokonale vysají, odhodí ho a jdou vysávat druhého rodiče.

3. Výchova

Vychovávat dítě jde různě. Záleží na konkrétním případě. Nejlepší způsob výchovy vám však vždycky poradí bezdětný lidé, kteří nikdy neváhají a jakmile ve vašem způsobu výchovy vidí nějaký nedostatek, tak za vámi přiběhnou a prozradí, že vychováváte ze svého dítěte rozmazleného spratka a že až oni budou mít děti, tak je budou vychovávat mnohem lépe.

4. Domácí mazlíčci

Děti nejsou kompatibilní s domácími mazlíčky, kteří jsou menší než samotné děti. Letadélko křeček, který vystrašeně piští, když s ním dítě létá po pokojíčku a které nouzově přistane na vodní hladině v záchodové míse, aby bylo posléze důstojně spláchnuto, je jasný důvod, proč malým dětem do ruky nedávat malá stvoření. Ani morčátko Péťa, které je celé počmárané červenou fixou a izolepou přilepeno ke stěně, protože to je přeci spiderman, to nebude mít v životě lehké.

Nehodí se však ani příliš velká zvířata. Takový nosorožec u dětské postýlky v pokojíčku dítěti klidný spánek příliš nezajistí.

5. Spánek

Tady to je jednoduché. Oficiálně se v příručkách uvádí, že malé dítě spí klidně i dvacet hodin denně. Praxe je taková, že ve tři ráno, kdy ten malej sígr pořád ještě nespí, z posledních sil a vyšinutým pohledem v předsíni zuřivě pálíte příručky, ve kterých je uvedeno, že děti spí klidně i dvacet hodin denně a představujete si, jak autora těchto publikací lámete v kole.

6. Skladování

Dítě se skladuje v posteli s vaší partnerkou (partnerem) a vy spíte po pár kopech s otočkou do ksichtu či do slabin raději na zemi, na gauči nebo v koupelně ve vaně.

7. Složení

Dítě je složeno z poloviny z vás a z poloviny z toho druhého, zlomeného, ospalého a nerudného člověka, který s vámi bydlí.

8. Kazišuk

Jednou z primárních funkcí dítěte je kazišukství. Pokud máte s partnerem na sebe z nějakého důvodu choutky, vždycky tu je dítě, které vám případnou divočinu překazí. Děti mají na temeni hlavy malý citlivý výrustek, zvaný koitus interuptus. Tento výrůstek dokáže detekovat blížící se sex i na sto metrů. Jakmile koitus interuptus vycítí možnost sexu, dítě se vzbudí a okamžitě potřebuje kakat, má hlad nebo se bojí, takže bude spát s vámi v posteli.

9. Informace o případné reklamaci

Dítě nelze reklamovat. Není kde a komu.

Na dítě se nevztahuje žádná lhůta, po kterou můžete odstoupit od smlouvy. To nelze. Peníze vám nikdy nikdo nevrátí. Můžete si akorát stěžovat. To je všechno, co můžete.

Dítě lze pouze svépomocí vyměnit za jiné a hodné dítě na dětském hřišti a nebo u nomádů v poušti za dvě muly a hrst rýže.

10. Doplňující informace

- Dítě neperte v pračce

A TADY máte 16 způsobů, jak se legálně zbavit vlastních dětí.

Podobné články

Doporučujeme

Další články