Představitelka Šošany musela do Tarantinova kina na brigádu: 12 málo známých faktů o Hanebnejch panchartech – G.cz
Vyhledávání

Představitelka Šošany musela do Tarantinova kina na brigádu: 12 málo známých faktů o Hanebnejch panchartech

+ DALŠÍCH 8 FOTEK + DALŠÍCH 9 FOTEK

Geniální komedie, brutální řežba, kultovní film - to jsou Hanebný pancharti, kteří měli premiéru před 10 lety. Chybělo ale málo a film, který dnes patří k nejpopulárnějším kouskům z dílny legendárního režiséra, se mohl jmenovat Tenkrát v okupované Francii. Co dalšího byste o tomto počinu měli vědět?

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková Aktualizováno 22.8.2019, 12:28

Druhá světová podle Quentina

Německé vojáky ještě nepřestaly bolet nohy po smělé invazi do západní Evropy, když mladičké Šošaně (Melanie Laurent) přímo před očima německý důstojník Hans Landa (Christoph Waltz) vyvraždil členy její rodiny. Ona sama jen tak tak unikne do Paříže, kde se ukryje pod novou identitu provozovatelky biografu.

Na jiném místě hákovým křížem rozkopané Evropy se pod vedením lehce zupáckého amerického poručíka Aldo Rainea (Brad Pitt) formuje neobvyklá vojenská jednotka. Úkolem jejích členů je nejen přežít na území plném nacistů a jejich přisluhovačů, ale zároveň likvidovat jejich elity a to tak efektně, že tím mezi nimi budou šířit strach a paniku. Říkají si Pancharti a právě je čeká ta nejtěžší mise, která může zcela změnit průběh války...

Jak už je dobrým zvykem Quentina Tarantina, ve dnes už kultovním filmu Hanebný pancharti si historické pozadí upravil tak trochu k obrazu svému. Je to ale neskutečná zábava - pro ty, kdo to sledují i pro ty, co se na tom podíleli. Třeba představitelka Šošany Mélanie Laurent se na roli musela připravit tak, že deset dní před začátkem natáčení pracovala v losangeleském kině New Beverly Cinema, které patří samotnému režisérovi.

O filmu, který měl premiéru přesně před 10 lety, byste toho měli vědět ještě mnohem, mnohem víc. Zajímavosti a fakta, se kterými můžete zazářit na srazu filmových nadšenců, najdete v galerii tady:

A tady si prohlédněte 12 filmových podob Adolfa Hitlera.

Podobné články

Doporučujeme

Další články