fb pixel Předčí polda Hooper Rona Perlmana? Na česká kina se třese nový Hellboy. A my se třeseme strachy, že to bude kravina – G.cz
Vyhledávání

Předčí polda Hooper Rona Perlmana? Na česká kina se třese nový Hellboy. A my se třeseme strachy, že to bude kravina

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Je to už 15 let, co nám dal Guillermo del Toro neskutečný dárek ve formě prvního Hellboye. Režisérova temně pohádková estetika v kombinaci s hláškujícím a výtečným Ronem Perlmanem v hlavní roli vytvořili kombo, které se zapsalo hodně hluboko do našich nerdích srdcí. Teď přichází reboot série, kde Perlmana nahradí David Harbour aka Hooper ze Stranger Things. Tím se ale nenecháme oblafnout!

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 8.4.2019, 07:50

Nové není vždycky lepší

Hodně dlouho vedli fanoušci filmů Hellboy a Hellboy: Zlatá armáda diskuze o tom, zda se osobitý režisér Guillermo del Toro k sérii o pekelném antihrdinovi ještě někdy vrátí a natočí třetí film. Jaké pak bylo jejich (a naše) zklamání, když sám tvůrce definitivně potvrdil, že se nedohodl se studiem a žádná trojka nebude! Místo toho přichází Hellboy úplně nový - pod novou režisérskou taktovkou a s novým hercem. Je to zkrátka reboot, ale proč dělat znovu něco, co fungovalo výborně? To je řečnická otázka, kterou pokládáme za vzdáleného zvuku šustících bankovek...

Hellboy verze 2019 má zamračenou rudou masku nasazenou na hlavě Davida Harboura, kterého znáte jako Hoopera ze Stranger Things. Ok, ve sci-fi seriálu od Netflixu ho milujeme, ale bude stačit na tenhle nový part? Přeci jen je to něco úplně jiného.

Pod hlavičkou ÚPVO (Úřadu paranormálního výzkumu a obrany) se vydává do Londýna, kde se probrala ze záhrobí obávaná čarodějnice Nimue. Hellboy musí "Královně krve" zabránit, aby seslala na svět lidí smrtící morovou ránu. Ta však potřebuje nejprve nabrat síly poté, co ji v dávných dobách zabil samotný král Artuš a její rozčtvrcené tělo ukryl napříč celou Anglií. Rohatý cynik má naštěstí k ruce svého nevlastního otce, profesora Trevora Bruttenholma, a kamarádku Alice, mimořádně nadané médium. Spolu s nimi odhalí šokující pravdu o svém původu i poslání.

Uff. Zdá se vám oficiální synopse distributora "mírně" překombinovaná? To nám taky, ale zdaleka ne jen mírně. Pokud si dobře vzpomínáme, Nimue je v artušovské legendě jména Paní z jezera, která Artušovi věnovala Excalibur a rozhodně nebyla zlá. Proč je potřeba překrucovat klasické legendy, když se dá vymyslet nový, kvalitnější záporák? moc práce? Asi ano.

Každopádně, my se na toho Hellboye podíváme. Jdeme do toho s tím, že toho budeme litovat, že nás to bude bolet a že možná budeme i zoufale plakat. To ale není nic, co by nespravil pětkrát otočený maraton původních del Torových snímků.

A tady si přečtěte recenzi na Shazam!.

Podobné články

Doporučujeme

Další články