fb pixel Pražské služby chtějí omezit odpadové zlozvyky Pražanů – G.cz
Vyhledávání

Pražské služby chtějí omezit odpadové zlozvyky Pražanů

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Přeplněné popelnice, nepořádek v jejich okolí a odkládání velkoobjemového odpadu vedle kontejnerů patří k hlavním zlozvykům Pražanů při nakládání s odpady. Největší svozová společnost proto odstartovala novou kampaň s názvem „Stop nepořádku“, která se zaměřuje na výše uvedené problémy, a to u černých popelnic na směsný odpad. Posláním kampaně je zvýšit povědomí Pražanů o správné likvidaci odpadu. Kampaň poběží až do konce roku.

Martin Miko
Martin Miko 18.12.2018, 08:25

„Pokud v daném objektu či bytovém domě pravidelně přetékají popelnice na směsný odpad, je potřeba obrátit se na správce nebo majitele objektu a požádat ho o navýšení objemu či počtu odpadových nádob,“ popisuje řešení jednoho z nejčastějších problémů tiskový mluvčí Pražských služeb Radim Mana. Dalším častým jevem je nedostatečný počet dní, kdy mají popeláři přijet, a i toto lze optimalizovat.

Lidé se zlobí na svozové firmy

Dalším, a ještě viditelnějším prohřeškem je odhazování nadměrného odpadu vedle popelnic. „Přestože muži v oranžovém nejsou těmi, kdo problém způsobil, prvotní negativní emoce směrují právě na jejich adresu. Popeláři nemají v popisu práce uklízet nepořádek z okolí černých popelnic. Odstranění by měl správně zajistit ten, kdo má daný objekt na starost. Tím je opět majitel či správce daného objektu,“ vysvětluje postup zástupce Pražských služeb a dodává: „Odkládání odpadu mimo sběrné nádoby je přestupkem proti veřejnému pořádku a může být postihováno pokutou až do výše 50 000 korun.“

Společně to zvládneme, slibují Pražské služby v nové kampani

Kampaň „Stop nepořádku“ bude k vidění ve vozech metra, v rádiích a tiskovinách a na sociálních sítích. Kampaň se zaměřuje na uvedené problémy a vysvětluje, jak jim předcházet a jak je případně řešit. „Starý nábytek, vysloužilá elektronika by měly končit na sběrném dvoře. Těch se po metropoli nachází dvacítka a Pražské služby provozují sedm z nich. Svoz stavební suti lze objednat na našich webových stránkách. Svozové společnosti zároveň pravidelně přistavují kontejnery na velkoobjemový odpad do ulic. Termíny přistavení naleznou Pražané na webových stránkách jednotlivých městských částí či Magistrátu hl. m. Prahy,“ dodává Radim Mana.

Tradiční kampaň „Kam s ním?“ bude i letos

I letos v prosinci odstartuje tradiční kampaň „Kam s ním?“ aneb „My děti si přejeme, aby Praha byla čistá“. Potkani – hlavní maskoti kampaně společně s podpůrným týmem opět zavítají do několika školských zařízení a na frekventovaná místa v metropoli. Tam budou zábavnou formou informovat a učit o správném nakládání s odpady, jeho třídění, jak přispět k pořádku a čistotě v našem městě.

V rámci „Kam s ním?“ Pražské služby připravily obvyklý vědomostní online kvíz o věcné ceny na webu Pražských služeb. Novinkou pro letošní rok je fotosoutěž na Facebooku o nejlepší snímek s maskoty kampaně. Více informací a pravidla soutěže lze najít na webu Pražských služeb či blogu společnosti. Obě soutěže startují prvním prosincovým dnem tohoto roku.

Podobné články

Doporučujeme

Další články