fb pixel Prázdniny jsou tady, takže vzhůru na Jadran! Tentokrát na ten moravský – G.cz
Vyhledávání

Prázdniny jsou tady, takže vzhůru na Jadran! Tentokrát na ten moravský

+ DALŠÍCH 15 FOTEK + DALŠÍCH 16 FOTEK

Ještě týden a máme tady letní prázdniny. „Hurá,“ chce se nadšeně zavolat. Jenže letos je prostě všechno díky koroně tak nějak jinak. Jindy by již valná většina z nás měla detailně naplánované, jak to léto stráví, kolik dnů si bude užívat někde u moře, kdy budou děti na táboře nebo jakou trasu projede obytňákem po Evropě tentokrát. No, ale virus zatím nad světem vládne, a to s tím nemusíme souhlasit, ale prostě to tak je a restriktivní opatření ještě nepadla, i když se již značně rozvolnila. Takže co třeba zůstat pro jednou u nás?

Jana Mrákotová
Jana Mrákotová 20.6.2020, 14:33

Epidemiologové nás nabádají při cestování k opatrnosti a tuzemští podnikatelé prosí, abychom utráceli doma a tím pomohli zpátky nakopnout ekonomiku. Takže, pokud jste se rozhodli, že opravdu letos budete objevovat krásy naší země, máme pro vás jeden typ. A nebojte, na Vranově se vykoupete také. Právě Vranovské přehradě se Moravský Jadran totiž říká.

Ach, ta panoramata

Jsem člověk hodně organizovaný, možná někdy až moc, takže obvykle již v únoru vím, kdy a kde budu trávit letní dovolenou. A pravidelně ji částečně trávím v Česku. Jsem asi v očích někoho staromódní, ale chci, aby můj syn znal zem, ve které se narodil a zatím stále žije, a to přestože má ve svých necelých devíti letech jasno, že chce studovat v Londýně, bydlet na Tenerife nebo v Německu, ale pracovat v Praze, protože prý mne chce také někdy vidět. Uvidíme, co z toho mu vydrží a jak se tento místopis v průběhu let promění. Ale to sem nepatří, zpátky k mým cestovatelským výpravám po Česku. V loňském roce padla volba na Vranovskou přehradu, protože „tam jsme ještě nebyli, že jo…“. A nelitovali jsme!

Vy jste věděli, že se Vranovské přehradě říká Moravský Jadran? Já ne, ale už se vlastně ani nedivím. Třicet šest kilometrů dlouhá jihomoravská nádrž s čistou a teplou vodou se nachází v překrásném údolí a ty západy slunce tam mají také něco do sebe, stejně jako u toho Jadranu skutečného. A což teprve ta panoramata! A když se vám nebude chtít brázdit přehradu na paddleboardu nebo se jinak ráchat ve vodě, případně si dá sluníčko pauzu, tak je kolem plno míst, které byste měli vidět. Jsem milovnicí hradů a zámků, takže Vranov nad Dyjí a Bítov byla jasná volba.

Dost bylo ale slov, ta jsou fajn, ale možná se spíš podívejte do fotogalerie, která je přece jen více vypovídající a názorná. Nečekejte ale obrázky z katalogu cestovní kanceláře. Jsou to mé „momentky z cest,“ takže odpusťte jejich nedokonalost. Na druhou stranu – opravdu to tam takto vypadá a není to žádné nakašírované PR.

Takže ano, za týden začínají prázdniny. Ty v Čechách nebo na Moravě můžou být také fajn, věřte mi. P.S. Já vyrážím na Pálavu, protože tam jsem také ještě nebyla… Hezké léto všem!

Podobné články

Doporučujeme

Další články