fb pixel Pravé slovanské Vánoce: Vysmějme se východnímu bloku díky internetovému humoru – G.cz
Vyhledávání

Pravé slovanské Vánoce: Vysmějme se východnímu bloku díky internetovému humoru

+ DALŠÍCH 11 FOTEK + DALŠÍCH 12 FOTEK

Vánoce v Rusku jsou samozřejmě neuvěřitelné stejně jako celý zbytek roku, avšak s tím rozdílem, že Rusi slaví tyto svátky v úplně jinou dobu než my, a dokonce mají na výběr mezi dvěma daty. Pokud se v Rusku rozhodnete slavit světské Vánoce, tak to vychází na Nový rok, a pokud si zvolíte pravoslavné Vánoce, tak je budete slavit 6. a 7. ledna. Ano, také nám to nedává smysl, ale takové je Rusko!

Martin Miko
Martin Miko 26.12.2020, 09:50

Zábavné Vánoce na Východě

Ruské Vánoce zahrnují v pravoslavném případě i předvánoční půst, který trvá neuvěřitelných 40 dní! Od 2. ledna je dokonce půst ještě silnější a v předvečer Vánoc si musíte rovněž odepírat jídlo. Najíst se můžete až po bohoslužbě. Co se týče jídla, tak lidé v Rusku večeří plněnou vepřovou hlavu nebo pečené kousky vepřového. Mají však mnohem víc variant jídla během vánočních svátků. Mají rádi ryby v aspiku, husu nebo telecí maso. Rusové se vyžívají v plněných taštičkách bramborami, houbami nebo mletým masem. Známe je například pod názvem pirohy nebo vareniky.

K Vánocům v Rusku patří samozřejmě i vodka, která je nedílnou součástí oslavy všech svátků. Během ruských Vánoc se děje spousta věcí. Lidé si dávají dárky a probíhají velké rodinné návštěvy, na nichž se podávají sladké polévky, kompoty, čínský čaj a spousta dalších sladkých pochutin.

Slovanská kultura samozřejmě nezahrnuje jenom Rusko, na což bychom neměli zapomínat. Proto je tu legendární Slavorum, který vám vysvětlí, jak to probíhá během vánočních svátků na našem milovaném Východě. O tom vás ostatně přesvědčí následující galerie plná kvalitního postsovětského humoru.

Ano, i takto vypadají Vánoce v některých koutech světa.

Podobné články

Doporučujeme

Další články