Prahou zněl v sobotu Fantom opery i Time To Say Goodbye s originálními interprety Sarah Brightman a Mariem Frangoulisem v rámci Royal Christmas Gala – G.cz
Vyhledávání

Prahou zněl v sobotu Fantom opery i Time To Say Goodbye s originálními interprety Sarah Brightman a Mariem Frangoulisem v rámci Royal Christmas Gala

Královský vánoční koncert je za námi a těžko se popisuje slovy, byl jednoduše úchvatný v každém detailu. Fantom opery tak, jak se hrál v londýnském West Endu s originálními zpěváky Sarah Brightman a Mariem Frangoulisem, na jeho konci potlesk vyprodané haly vestoje a Sarah Brightman měla slzy dojetí v očích: „Děkuji, děkuji a ještě jednou děkuji. Po dlouhé jsem zase tady, v krásné historické Praze, a vaše vřelé dojetí mi opravdu vhání slzy do očí.“ Obrovské ovace si také zasloužila jedinečná skladba Time To Say Goodbye nebo známá árie Rusalky našeho Antonína Dvořáka „Měsíčku na nebi hlubokém ….“, obě v podání Sarah Brightman.

Martin Miko
Martin Miko 19.12.2017, 11:19

Královský vánoční koncert

Koncert Royal Christmas Gala nabídl ale mnohem více. Překrásné vánoční písně, které byly vybrány od roku 1827 až po současnost – Jingl Bells, Peace On Earth, Happy Xmas a mnoho dalších - se dočkaly ovací vestoje, stejně jako nejslavnější operní árie Nessun Dorma v podání skvělého Fernanda Varely. Když potom Gregorian zazpívali dvě překrásné vánoční skladby přímo uprostřed publika a potřásli si rukou s diváky kolem, byla celá hala doslova u vytržení. Stejně jako po skladbě Andrew Lloyd Webera Pie Jesu, kterou napsal Andrew Lloyd přímo pro Sarah a na koncertě ji zpívala společně s jedinečným kontratenorem Narcisem Ianau.

Diváky také uchvátila neskutečná virtuozita Alisy Sadikove, 14leté dívenky, která na svou harfu brilantně zahrála skladbu The Fountain. Sólisté londýnského královského baletu předvedli to nejlepší ze světoznámého Louskáčka.

Na podiu se postupně vystřídalo 43 umělců, včetně jedinečné Plzeňské filharmonie a hudebníků Gregorian, kteří celý koncert úchvatně doprovázeli.

„Byl to krásný pocit vnímat tu neskutečnou elektrizující atmosféru během celého koncertu. A také očekávání diváků mezi skladbami, co dalšího přijde. A přišlo toho opravdu hodně. Nejskvěleji jsem se ale asi cítil bezprostředně po skladbě Johna Lennona Happy Xmas, která celý koncert zakončila a zpívali si ji společně úplně všichni na podiu i v hledišti. Tolik usměvavých tváří ve skutečně krásném rozpoložení se opravdu jen tak nevidí. Děkuji všem divákům, kteří koncert navštívili, za neuvěřitelnou atmosféru a podporu umělců,“ říká na závěr Miroslav Bučko, jednatel pořádající společnosti FP PRO.

Podobné články

Doporučujeme

Další články