fb pixel Pozor! Vydavatel Britských listů Jan Čulík je udavač převlečený za novináře! – G.cz
Vyhledávání

Pozor! Vydavatel Britských listů Jan Čulík je udavač převlečený za novináře!

Ivan Brezina
Ivan Brezina 8.3.2016, 11:32

V nemocnici v britském Sheffieldu pracuje jako anesteziolog český lékař Vladimír Rogozov. Nelíbilo se mu, jak neprofesionálně se u operací chovají někteří jeho muslimští kolegové.

Jedna lékařka chtěla operovat v hidžábu, což je proti hygienickým předpisům. Jiný muslimský lékař během náročné operace četl z koránu a nutil kolegy, aby četli s ním. Další muslimové zase od operací opakovaně odbíhali, protože právě nastal čas se pomodlit.

Rogozov to přitom nekritizoval proto, že by měl něco proti islámu, ale jen protože to mohlo ohrozit pacienty. Celé to věcně popsal v médiích.

V tu chvíli se do věci vložil vydavatel českého internetového deníku Britské listy Jan Čulík, který vyučuje bohemistiku na skotské University of Glasgow.

Čulík českého lékaře udal vedení nemocnice s tím, že prý se Rogozov dopustil „verbálního trestného činu“, spočívajícího v zaujatých veřejných islamofobních prohlášeních.

Na základě tohoto udání byl Rogozov vzápětí suspendován. O celé kauze se více dočtete ZDE.

Je to naprostá nehoráznost. Jan Čulík nejen že pošlapává základní principy svobody projevu, ale chová se jako obyčejný práskač – zcela v duchu předlistopadové Státní bezpečnosti. Nejtragičtější na tom je, že se coby vydavatel Britských listů zároveň staví do role předního znalce „správného“ fungování médií. Ostatní české novináře často peskuje a ‚školí‘, jak mají psát.

Čulíkova špinavost tím ale nekončí. Na jeho webu Britské listy se vzápětí objevil tenhle článek:

V textu se vůbec nedočtete, že udavačem je právě jeho autor. Svědčí to nejen o Čulíkově zbabělosti, ale i o závažné mediální manipulaci. Čulík se neštítí „nezaujatě“ popisovat kauzu, ve které je sám aktivně zapojen, a nemá odvahu to veřejně přiznat. Jeho článek se tváří jako objektivní zpravodajství. To je porušení základních pravidel novinářské etiky.

Celá tahle nechutná bizarní kauza se dá přehledně shrnout do čtyř slov: přetvářka, pokrytectví, manipulace, hnus.

Anketa

Co si myslíte o Janu Čulíkovi?

Anketa se načítá...

O manipulacích Britských listů se více dočtete v našem článku Soudně potvrzeno: Britské listy jsou mediální stoka.

Podobné články

Doporučujeme

Další články