Pozor, opravdu odporné video. Jen pro silné povahy. Vyrobeno v Norsku! – G.cz
Vyhledávání

Pozor, opravdu odporné video. Jen pro silné povahy. Vyrobeno v Norsku!

Celý titul tohoto zajímavého videopočinu zní: „Dette er grunnene til at vi får kviser og begynner å svette når vi kommer i puberteten“. Česky to znamená: „Tohle jsou důvody, proč máme beďary a začínáme se potit, když nastoupí puberta“.

Radek Kovanda
Radek Kovanda 13.5.2015, 15:44

Norsko máme poslední dobou v povědomí jako zemi, kde jinak nenápadný a spořádaný občan začne střílet do lidí a vyhazovat do povětří budovy (Breivik), nebo ještě spíše, kde vám místní sociálka sebere děti, když je třeba jen výchovně klepnete přes prsty (Barnevernet).

Ovšem v širším a obecnějším povědomí ji stále vnímáme jako zemi bohatou a čistou, s úchvatnou a zachovalou přírodou – tedy zemi vpravdě naturální.

Nebo snad naturalistickou, stejně jako je následující video?

Pořizovat k tomuhle videu titulky snad není ani potřeba. Řeč je o tom, co se v lidském těle děje, když nastoupí puberta. A aby bylo přímočaré naturálnosti učiněno zadost, simuluje se to pomocí věcí a surovin, které nám jinak připadají příjemné, ba mnohé přímo k nakousnutí, jako je třeba zde použité maso či máslo.

Těžko teď odhadnout, jak místní Barnevernet zareaguje, až zjistí, že se na tohle video dozajista koukají i mnohé norské děti. Přestože se i přes jeho výraznou naturálnost (tedy nechutnost) jedná z metodologického hlediska o velmi originální, názornou a zároveň zábavnou pedagogickou pomůcku, která žáky vzdělá daleko lépe a účinněji než nějaké strohé texty a nákresy v učebnici biologie.

A v souvislosti s pubertou je třeba zmínit ještě další důležitou věc – vlastně hned 22 věcí, proč jsme se v pubertě uměli milovat daleko víc než kdy potom.

Podobné články

Doporučujeme

Další články