fb pixel Poznejte Egypt se všemi jeho krásami – G.cz
Vyhledávání

Poznejte Egypt se všemi jeho krásami

Zdroj: dotFOX s.r.o.

Hledáte vhodnou destinaci pro letní dovolenou? Máte rádi slunce, čisté moře, pestrý podmořský svět, písečné pláže a zároveň s nadšením poznáváte nové věci? Pak se pro vás jasnou volbou stane Egypt. Exotická destinace, která toho ukrývá více než dost. Od luxusních přímořských letovisek, přes přírodní skvosty, až po spoustu historických památek.

Komerční sdělení 25.5.2022, 09:00

Navštivte hlavní město Káhiru

Pomyslným odrazovým můstkem se při návštěvě Egypta stane Káhira. Hlavní metropole, v níž se nachází spousta zajímavých staveb. Navštívit můžete kupříkladu Koptské muzeum, archeologickou oblast Heliopolis nebo dáte přednost Národnímu vojenskému muzeu. Tím výčet unikátních cílů ovšem nekončí.

  • Mešita Muhammada Alího
  • Egyptské muzeum
  • Bazar Chán al-Chalílí

Káhira ovšem není tím jediným městem, kam byste měli v Egyptě směřovat. Navštivte také město Asuán, v jehož blízkosti vás zaujme především Asuánská přehrada, respektive Násirovo jezero. Z pohledu poznávání jednoznačně vede Núbijské muzeum.

Luxor a vše kolem něj

Když se vaším cílem stane dovolená v Egyptě, rozhodně byste neměli zapomínat na jedno z nejznámějších míst této země. A tím je město Luxor, kde se nachází Luxorský chrámový komplex, potažmo chrám v Karnaku. Když už se vydáte tímto směrem, nenechte si ujít ani Muzeum mumifikace, Údolí králů a Údolí královen. Spousta krásných a zachovalých chrámů vás zkrátka vtáhne do historie této země. A v poznávání památek můžete samozřejmě pokračovat.

  • Chrám Bohyně Isis nacházející se na ostrově Philae
  • Hathořin chrám ve městě Abú Simbel

Poznejte slavné pyramidy v Gíze

Když se řekne Egypt, to jsou i nezaměnitelné pyramidy obklopené saharským pískem. Jedním z nejnavštěvovanějších působišť tohoto typu jsou určitě egyptské pyramidy v Gíze. Obdivovat můžete Rachefovu pyramidu, Cheopsovu pyramidu nebo Menkaureovu pyramidu. Nezapomeňte se vypravit ani k obrovské Sfinze.

A pokud byste měli historických památek plnou hlavu, zavítejte do Národního parku St. Catherine National Park. Právě zde budete obdivovat přírodní skvosty a pestrou faunu.

Hledejte inspiraci na těch správných místech

Jak vidno, Egypt dokáže nabídnout každému něco. Jestliže se chcete na svoji plánovanou dovolenou připravit se vším všudy, navštivte cestovatelský portál cKlub.cz. Právě ten vám prozradí, jestli potřebujete vízum do Egypta, jakou měnou se v zemi platí nebo co byste měli vědět o bezpečnosti. Zároveň se domůžete další inspirace na zajímavá místa, která je vhodná vidět. Výjimkou nebudou ani recenze hotelů, cestopisy a mnohé jiné užitečné informace.

Pusťte se do plánování dovolené v Egyptě už teď a začněte si sepisovat seznam míst, u nichž se rozhodně budete chtít zastavit. Vězte, že jich je více než dost a všechny vás do jednoho okouzlí. Egypt si zkrátka zamilujete.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články