fb pixel Poslední velká akce před nouzovým stavem. IFBB Diamond Cup opět oslnil – G.cz
Vyhledávání

Poslední velká akce před nouzovým stavem. IFBB Diamond Cup opět oslnil

Zdroj: Roman Hajabáč

Plné kongresové centrum pražského hotelu Hilton po roce opět vidělo přehlídku amatérských a nově i profesionálních závodníků v prestižní mezinárodní soutěži IFBB Diamond Cup. Ještě těsně před nedělní půlnocí byly rozdány poslední trofeje letošního IFBB Diamond Cupu, a tak byla skvělá kulturistická podívaná na dlouho poslední velkou sportovní akcí, která se konala před zraky diváků. Český vítěz profesionální kategorie Kulturistika mužů open Jan Turek svým triumfem vybojoval přímý postup na mistrovství světa.

Redaktor
Redaktor 9.10.2020, 13:39

„Těžko si umím představit, že by do prosince někdo zvládl zorganizovat podobnou sportovní akci, respektive teď by na to už nikdo logicky ani neměl odvahu. My sami jsme ji chystali rok, přece jen se jedná o závody nejvyšší sportovní úrovně. Musím přiznat, že všechen stres a nejistota, které přípravu provázely, nakonec stály za to. Jsme všichni unavení, ale šťastní, že jsme do toho šli,“ komentoval situaci organizátor Roman Hajabáč.

Ten obdržel na konci galavečera stříbrnou medaili za přínos sportu, což je nejvyšší ocenění IFBB. Byla udělena přímo prezidentem IFBB Rafaelem Santonjou: „Ještě nikdy jsem nezažil, že by někdo tak kvalitně připravený závodil a zároveň zorganizoval tak velký event a to ještě k tomu v takové krizové době.“

O 28 IFBB Elite profesionálních karet i přes komplikovaná opatření přijelo bojovat 150 závodníků ze 17 zemí, což je stav podobný loňskému nultému ročníku. Co se ovšem změnilo, byl program, který organizátoři Diamond Cupu zvládli obohatit o profesionální kategorie divize Elite Pro – kulturistiku mužů a bikiny fitness. Právo zažádat si o profesionální karty získalo 16 českých vítězů, mezi nimi absolutní vítěz v kategorii Kulturistika mužů Antonín Téma a Monika Špačková, absolutní vítězka v kategorii Bikini fitness.

Druhý ročník byl tentokrát úspěšným i pro Romana Hajabáče, který dokázal vrcholnou soutěž Diamond Cup do České republiky přivést. Po loňském druhém místě letos kategorii Physique mužů masters opanoval.

O vyvrcholení programu se večer postarali profesionálové, kdy v rámci soutěže IFBB Elite Pro Prague bojovali o jediné přímé postupové místo na mistrovství světa a finanční bonus. Kvůli světové koronakrizi proběhly v těchto kategoriích v roce 2020 pouhé dva závody, takže možnost účasti na pražském Diamond Cupu přivítali s nadšením. Před zraky Karlose Vémoly či Radka Filipiho si v kategorii Kulturistika mužů open došel jasným způsobem pro vítězství Jan Turek, Bikini fitness žen pak o bod před Veronikou Zemanovou ovládla Maďarka Karina Gavrikova.

Spokojeností zářil už v průběhu soutěžního dne i prezident IFBB Rafael Santonja, který zavítal do české metropole předávat ceny nejlepším závodníkům již podruhé: „Jsem příjemně šokován nejen úrovní závodníků, ale i organizací akce. Klobouk dolů před organizátory, jejich profesionalitu musíme ocenit všichni. Prahu jsem si zamiloval a rád se sem budu vracet.“

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články