fb pixel Poslední možnost vidět Majstrštyk divadelního spolku LASO – G.cz
Vyhledávání

Poslední možnost vidět Majstrštyk divadelního spolku LASO

+ DALŠÍCH -1 FOTEK

Divadelní a hudební spolek LASO zve všechny své příznivce na svou poslední inscenaci tradiční anglické detektivky pod názvem Náhlá smrt aneb Majstrštyk od autorů Billyho van Zandta a Jane Milmore. 23. května nás čeká derniéra oblíbené hry a vy máte poslední tři možnosti Majstrštyk vidět naživo. Vstupenky na všechna představení je možné zakoupit na portále Goout.net.

Martin Miko
Martin Miko 9.5.2023, 08:45

Poslední možnost vidět Majstrštyk

Divadelní sezóna pomalu graduje a ke svému závěru se blíží i uvádění divácky nejvděčnějšího představení spolku LASO nazvané Náhlá smrt aneb Majstrštyk. Komedie americké autorské dvojice Billy Van Zandt a Jane Milmorová tematicky čerpá z oblíbeného subžánru „divadlo na divadle“, podobně jako třeba legendární Bez roucha nebo Hra, která se zvrtla. Umně do něj ovšem přidává detektivní prvky, prokládáné velkým množstvím slovních i akčních gagů a celá inscenace graduje do velkolepé frašky.

I když se jedná o hru několik desítek let starou a zejména v anglosaských zemích poměrně často uváděnou, u nás dosud inscenovaná nebyla, v podání LASA šlo v roce 2022 o českou premiéru. Petr Krajíček s Markem Králem, kteří hru upravili a se svým souborem na scéně malostranského Divadla Na Prádle uvedli, ji obohatili řadou současných prvků. Navíc příběh divadelního souboru snažícího se inscenovat starou anglickou detektivku, přičemž jim jejich snahu sabotují nejen nefunkční kulisy, potrhlá autorka a pochybný producent, ale i tajemný vrah likvidující jednoho herce po druhém, přenesli do tuzemských reálií. Často si tedy soubor i jednotliví herci dělají legraci velmi konkrétně i sami ze sebe.

I nejbláznivější a nejkrásnější groteska ale jednou končí, a tak nastávající série představení je již definitivně poslední. Kdo se chcete na chvíli odreagovat, dobře pobavit a od srdce zasmát, budete mít Na Prádle poslední příležitost v neděli 21.5., v pondělí 22.5. nebo na derniéře v úterý 23.5. Vstupenky na všechna představení je možné zakoupit na portále Goout.net.

Podobné články

Doporučujeme

Další články