fb pixel Porovnání: Jací jsou nejlepší poskytovatelé domén? – G.cz
Vyhledávání

Porovnání: Jací jsou nejlepší poskytovatelé domén?

Zdroj: IONOS

V dnešní době je výběr správného poskytovatele domény téměř stejně důležitý jako najít smysluplný a vhodný název webové stránky. Nové, moderní domény jako .bio nebo .club otevřely v porovnání s .org či .com úplně novou škálu možností pro provozovatele stránek pro to, jak si přizpůsobit svoji web stránku.

Komerční článek
Komerční článek 20.3.2021, 10:00

Domény nejvyšší úrovně jsou spravovány registry s různými vlastnostmi, zatímco poskytovatelé domén nabízejí domény zákazníkům.

IONOS

IONOS, založený v Německu v roce 1988, je jeden z nejlepších poskytovatelů domén, který nabízí výhodné balíčky s rozsáhlou škálou prvků. Poskytované doménové služby zahrnují profesionální e-mailovou adresu zdarma, přístup až k 10 000 dodatečných subdomén (zdaleka nejvíce mezi jednotlivými poskytovateli) a soukromou registraci, ICANN akreditaci a Wildcard SSL v rámci standardu, což znamená, že Vaše web stránka je nejbezpečnější jak jen to jde, s nejmodernější šifrovací technologií.

Navíc, služby IONOS-u jsou navrženy tak, aby byly uživatelsky příjemné, jak jen je to možné. IONOS obsahuje funkci vyhledávání doménových jmen, která zabezpečí, že Vaše web stránka bude mít unikátní jméno a také poradí, jak si vybrat vhodnou adresu. Nastavení je jednoduché díky aktivaci na jedno kliknutí a integraci Vaší domény s libovolným e-mailem či profilem na sociální síti. Třešničkou na dortu je vynikající, profesionální podpůrný tým dostupný 24/7 v případě, že potřebujete jakékoliv usměrnění. Podpůrný tým disponuje veškerými potřebnými informacemi, poskytuje i službu zpětného volání, znalostní bázi a službu osobního poradce, pokud ji vyžadujete.

Co se týče cen, IONOS také vyčnívá z řady. Dvouletá nominální cena je pouze 20 $, a když se vezmou v úvahu všechny doplňkové prvky, které jsou zdarma, celková skutečná cena je pouze 8 $. IONOS také nabízí celou řadu podnikatelských balíčků zaměřených na e-mail, tvorbu web stránek a webhosting, jejichž cena začíná na pouze 1 $ za měsíc a zahrnuje také doménu. Co se týče funkcionalit a ceny a pokud zohledníme 30 let zkušeností, IONOS je v pozici poskytovatele domény nepřekonatelný.

Shrnutí

IONOS je výborný, komplexní poskytovatel domén, vysoce hodnocený v oblasti funkcionalit, bezpečnosti a cenové politiky.

Na co byste měli myslet při výběru poskytovatele domény

Nejdůležitější věcí, kterou je potřeba zkontrolovat při výběru poskytovatele domény, je legitimita nabídky: Všichni poskytovatelé domén by měli mít ICANN akreditaci. Když chcete zjistit, zda je poskytovatel služeb seriózní nebo ne, můžete najít seznam akreditovaných registrátorů zde. Pokud si nejste jistí, neuděláte chybu, když si vyberete jednu z možností v tomto průvodci. Všichni tito poskytovatelé domén mají bohaté zkušenosti a zavedené procesy a partnery, což znamená, že jsou vhodní pro úlohu poskytovatele domén.

Když už jste zohlednili legitimitu, je ještě pár dalších klíčových věcí, které je třeba zvážit:

  • Rozsah domén: Jednou z nejdůležitějších věcí, které je potřeba zvažovat, je široká škála domén nejvyšší úrovně dostupných k registraci. Rozhodujícím faktorem z tohoto hlediska je počet registrů, se kterými má poskytovatel smlouvy. Někteří poskytovatelé se snaží pokrýt co nejširší spektrum, zatímco jiné se zaměřují na prodej více exkluzivních domén.

  • Cena: Prodej koncovek domén je pro registry lukrativní obchod. Doporučujeme kontrolovat cenové rozsahy různých služeb a věnovat výjimečnou pozornost ceně po zohlednění všech potřebných doplňkových funkcionalit před výběrem kteréhokoliv poskytovatele.

  • Služby: Schopnost poskytovat komplexní a spolehlivé služby a podporu je výhodou, kterou mají profesionální poskytovatelé domén v porovnání s malými registrátory. Kromě standardní registrace domén by služby měly zahrnovat rozšíření nebo ukončení smlouvy a také kroky směřující k tomu, aby výběr vhodného doménového jména byl pro zákazníka co nejjednodušší – jde například o kontrolu dostupnosti. Když máte jakékoliv otázky týkající se doménových služeb, poskytovatelé by měli disponovat telefonickou linkou nebo e-mailovou podporou na poskytování informací.

  • Bezpečnost: Všichni zákazníci, kteří by si chtěli dát zaregistrovat doménu, by se měli ujistit, že jejich poskytovatel domény jim zabezpečí co nejbezpečnější web stránku. Všichni poskytovatelé domén by měli nabízet SSL šifrování co nejvyšší kvality. Další také poskytují dodatečné prvky ochrany soukromí jako například Whois utajení. Určitě porovnejte poskytovatele s cílem vybrat si pro svoji web stránku tu nejbezpečnější alternativu.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články