fb pixel Popová ikona Whitney Houston se vrací ve filmovém dokumentu – G.cz
Vyhledávání

Popová ikona Whitney Houston se vrací ve filmovém dokumentu

Na plátna českých kin vstoupí 2. srpna dokument oscarového režiséra Kevina Macdonalda s eponymním názvem Whitney, který si svou premiéru odbyl na letošním filmovém festivalu v Cannes. Mapuje v něm příběh jedné z nejslavnějších popových div Whitney Houston a zveřejňuje dosud neznámé záběry z jejího života. Nyní se představuje v oficiálním traileru.

Martin Miko
Martin Miko 11.7.2018, 16:44

Do kin přichází film o Whitney Houston

Svého času nejprodávanější, nejúspěšnější či nejoceňovanější, i takovými přívlastky lze označit zpěvačku Whitney Houston. Její výjimečný talent a sláva byly však podobně jako u řady jiných ikon světového šoubyznysu vykoupena cenou nejvyšší. Šest let po její předčasné smrti přichází britský režisér Kevin Macdonald, který už s velkým úspěchem zpracoval film o Bobu Marleym, s oficiálním a rodinou Whitney autorizovaným dokumentem. Právě nejbližší rodina v něm poskytla exkluzivní rozhovory a záběry z jejího života, které spatří veřejnost úplně poprvé.

Film měl světovou premiéru na filmovém festivalu v Cannes, kde o něm režisér řekl:„Ve smyslu pátrání po pravdě jsem natočil určitě svůj nejtěžší film. Mluvil jsem s více než 70 lidmi, ale jen 40 z nich se objevilo ve filmu. Mnozí z nich podváděli Whitney přes 30 let a ve své přetvářce pokračovali i před kamerou.“

Podobné články

Doporučujeme

Další články