fb pixel Pologovský maniak zamordoval desítky dívek: Jako bývalý policista dokázal neodhalen zabíjet 25 let – G.cz
Vyhledávání

Pologovský maniak zamordoval desítky dívek: Jako bývalý policista dokázal neodhalen zabíjet 25 let

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Pologovský maniak, jak se nejhoršímu sériovému vrahovi Ukrajiny přezdívalo, naháněl strach dlouhých 25 let. Za tu dobu brutálně zavraždil a znásilnil desítky dívek a mladých žen. Chytit jej nebylo snadné, jelikož působil jako policejní vyšetřoval a dokázal za sebou dokonale zahladit stopy. Dokonce nechal za své zločiny pykat nevinné.

Václav Roman
Václav Roman 19.1.2019, 19:03

Vraždící policista zabil údajně stovku lidí

Sergej Tkač, jak se tento sexuálně motivovaný psychopat jmenoval, vodil své někdejší kolegy dlouho za nos. Vypadalo to, jako by se jim vysmíval, případně mstil, za to, že jej vyloučili z policejního sboru. Jeho kariéra se sice slibně rozvíjela, v roce 1979 byl však přistižen při padělání důkazů a byl donucen odevzdat policejní odznak. To byl nejspíše zásadní zlom v jeho životě. Kariéra policejního vyšetřovatele byla v tahu, místo ní nastoupil kariéru sériového vraha.

Ta odstartovala nedlouho potom, co musel odejít z policejního sboru ve městě Simferopol na Krymu. Posilněn několika lahvemi vína se rozhodl sejít se svou dlouholetou kamarádkou. Dožadoval se pohlavního styku, ale jeho bývalá spolužačka ho rázně odmítla. Když opilý Sergej nepřestával naléhat, vrazila mu facku. To bylo to poslední, co udělala. Tkač se odradit nenechal a co chtěl, vzal si násilím. Aby jej znásilněná žena nemohla udat, uškrtil ji. Tímto způsobem spáchal svou první vraždu, první z mnoha.

V 80. letech vystřídal mnoho zaměstnání, pracoval v dolech, na farmách i v továrnách, nakonec se dal znovu do služeb policie a stal se vyšetřovatelem v oblasti Dnepropetrovsk. Rovněž se však stal vraždícím monstrem se zvrácenými choutkami a jeho chuť vraždit rostla. Za své oběti si vybíral dívky ve věku od 8 do 18 let a konec jejich života dokázal proměnit v peklo. Jeho brutalita neznala mezí. Jednal ale promyšleně, aby nebyl dopaden. Oběti si často vybíral poblíž cest a železnice, aby to vypadalo, že vrah pochází z jiného města.

Kromě životů mladých dívek měl na svědomí i křivé obviňování mužů, které namočil do svých zločinů. Bylo jich několik, jeden z nich tíhu obvinění neunesl a spáchal sebevraždu.

Trvalo čtvrtstoletí, než tento psychopat s nedostatkem empatie udělal osudovou chybu. V roce 2005 brutálně zavraždil teprve devítiletou dívku, kterou unesl, když si hrála se svými kamarádkami. Právě ty jej poznaly, když se objevil na dívčině pohřbu. Jak si všiml, že je na něj upřena pozornost, utekl. To už mu ale zbývalo posledních pár hodin života na svobodě.

Když jej policisté zatýkali, netušili, jak velké monstrum mají před sebou. Tkáč se ke svým činům přiznal, sám však tvrdil, že jich spáchal kolem stovky. Prokázáno mu jich nakonec bylo „jen“ 37. Dožadoval se trestu smrti, vyfasoval doživotí. Jeho trest vypršel, když 4. listopadu před pěti lety zemřel na srdeční selhání.

Zde si můžete přečíst o případu smrtonosného převaděče Huberta Pilčíka, který spáchal ve své cele sebevraždu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články