fb pixel Policejní Facebook baví český internet: Z přerovského strážníka se stal druhý Bohumil Hrabal – G.cz
Vyhledávání

Policejní Facebook baví český internet: Z přerovského strážníka se stal druhý Bohumil Hrabal

+ DALŠÍCH 8 FOTEK + DALŠÍCH 9 FOTEK

Pokud jste si mysleli, že vás po skoro roce stráveném v pandemii už nic nepřekvapí, doporučujeme na Facebooku navštívit fanouškovskou stránku Městské policie Přerov. Naleznete zde poeticky psané příspěvky o přestupcích a trestných činech a věřte nám, že většina z nich vás dostane do kolen. Není se čemu divit, že stránku sleduje přes 15 tisíc lidí a její obsah sdílí a lajkují stovky dalších. Za vším stojí jistý Miroslav Komínek, který v Přerově vykonává funkci zástupce ředitele městské policie.

Martin Miko
Martin Miko 24.1.2021, 10:30

V Přerově mají talentovaného strážníka

„Kolem poletovaly vločky, tekutina na teploměru se nemohla odlepit ode dna trubice a ptáci chodili pěšky, aby se zahřáli. Vůkol zimní čas: Manželskému páru, uvyklému na teplo při úpatí Vesuvu, to však horkou krev nezchladilo. V poledne se do sebe na ulici dali s takovou vervou a temperamentem, že upoutali pozornost svědků. Zatímco naturalizovaná siňora lahví od vína řešila s definitivní účinností zamrzání oken a dělala z vozu italské provenience kabriolet, pustil se do ní horkokrevný jižan manuálně. Křiku při tom bylo, jako když se do kotle fanoušků Juventusu vloudí fanda v dresu Milána. Ke slovu přišly také nehty a škrábání. To vše bylo doplněno kletbami, jimž dodal magickou moc ukazováček a malíček namířený na mužskou chloubu. Strážníci do prostoru zmítaného negativními emocemi vstoupili a situaci v rámci možností zklidnili.“ - Takhle nějak vypadá jeden z posledních facebookových příspěvků Městské policie Přerov, jehož správce a strážník Miroslav Komínek si dal za úkol fanouškům popsat potyčku mezi dvěma občany, při které musely zasáhnout bezpečnostní složky.

Po přečtení takového příspěvku má občan pocit, že strážník Komínek musel být na základní i střední škole milován všemi učitelkami českého jazyka, se kterými se kdy setkal. Tímto způsobem dokáže popsat nejen výtržnosti, ale i příběh zatoulaného psa nebo opilého muže, jenž se v půlce ledna pokusil nasednout do dodávky oděný v kraťasech a žabkách. Kdo by to byl řekl, že příští Hrabal nebo Hemingway právě v těchto chvílích sedí na policejní stanici a rozdává pokuty občanům Přerova za špatné parkování nebo rušení nočního klidu. Některé cesty osudu jsou zkrátka nevyzpytatelné. Na druhou stranu se může naopak jednat o muže na svém místě, protože dokáže s naprostou lehkostí a poetickým pohledem na život světu popsat naprosto banální přestupky a prohřešky. O to víc jsou jeho příspěvky cennější. Takto to samozřejmě vnímá i veřejnost, která se těší, až se v Přerově zase „něco“ stane a pan Komínek si sedne za klávesnici a vykouzlí příběh, na který jen tak nezapomenete.

Facebookové stránky Mětské policie Přerov existují už od roku 2019, ale od té doby, co k nim zasedl nadaný Komínek, tak si získal respekt a uznání mezi lidmi v celém Česku. Přerovští policisté si tehdy řekli, že nechtějí předávat občanům informace tradičním způsobem, a proto to dělají po svém. I to je ten důvod, proč právě tyto příspěvky čtou lidé až do konce, a následně zde zanechají pozitivní komentář. Kromě skvělých příspěvků se administrátor fanouškovské stránky nebojí ani trefně zareagovat na dotaz nebo poznámku. Člověk má při čtení skoro až pocit, že za vším stojí nějaká marketingová agentura, která si za správu sítě účtuje stovky tisíc korun měsíčně. I proto se v rámci fanouškovské stránky bezpečnostních složek jedná o naprostou anomálii v rámci celé České republiky.

V následující galerii naleznete pravděpodobně ty nejvtipnější a nejtrefnější facebookové příspěvky za poslední měsíc. Opravdu to stojí za to, a pan strážník má rozhodně talent.

Znáte nějaký podobný Facebook? Pošlete nám ho do zpráv a my o něm rádi napíšeme.

Podobné články

Doporučujeme

Další články