fb pixel Pokrytí České republiky internetem: podívejte se na interaktivní mapu – G.cz
Vyhledávání

Pokrytí České republiky internetem: podívejte se na interaktivní mapu

Zapnout počítač, připojit se k internetu a pak už jen bezstarostně surfovat na vlnách vysokorychlostního připojení. Tak v kostce vypadá ideální scénář pro všechny uživatele internetu.

Redaktor
Redaktor 14.11.2019, 10:30

A právě jim je určena mapa pokrytí na webu. Na této mapě si mohou snadno a rychle ověřit, jestli mají na své konkrétní adrese rychlý internet. Kromě toho mají možnost prostřednictvím webového formuláře zjistit, jaká je nabídka služeb od vybraného poskytovatele internetu.

Interaktivní mapa pokrytí nyní nabízí uživatelům několik novinek. Tou nejzásadnější je zobrazení přesné polohy jednotlivých uličních rozvaděčů DSLAMů, které mají zrychlení v dané lokalitě na svědomí.

Lidé, kteří mají rádi různá data a statistiky, jistě ocení možnost prohlédnout si přehlednou historii zrychlování v pevné síti CETIN na celém území republiky od roku 2016 až do současnosti. A to vše v nové atraktivní grafice. Cílem těchto novinek je přinést návštěvníkům webu ještě více informací a zároveň jim zajistit co největší uživatelský komfort při jejich prohlížení. „Vyslyšeli jsme stále častější přání, abychom ukázali polohu našich DSLAMů. Zároveň jsme se rozhodli vytvořit novou mapu pokrytí, s níž se bude na všech typech zařízení ještě lépe pracovat“ řekla k nové mapě manažerka projektu Kamila Dunděrová.

Stávající novinky nejsou ani zdaleka posledním vylepšením, které na návštěvníky webu letos čeká. Ještě do konce tohoto roku se stránky rozšíří o další dvě nové funkce. Uživatelé se mohou těšit na nezávislou aplikaci pro měření aktuální rychlosti připojení na IP adrese daného zařízení a na kalkulačku, která jim vypočítá žádoucí rychlost připojení odpovídající potřebám jejich konkrétní domácnosti. To vše opět v moderní a uživatelsky příjemné grafické podobě.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články