fb pixel Pohlédněte do tváře hlupce, který oblékl budějovickou kašnu do hokejového dresu – G.cz
Vyhledávání

Pohlédněte do tváře hlupce, který oblékl budějovickou kašnu do hokejového dresu

Muž, který nechal baroknímu Samsonovi natáhnout dres, vyzývá k vraždění lidí kvůli jejich odlišné víře. Nejen že je to hloupé, ale porušuje to české zákony.

Ivan Brezina
Ivan Brezina 11.4.2015, 10:30

V Českých Budějovicích mají na náměstí barokní kašnu z let 1721 - 1727. Zdobí ji socha biblického Samsona od Josef Dietricha, která je symbolem města a státem chráněnou památkou. Pokud jste k ní v posledních dnech zavítali, nastačili jste se divit. Samsonovi totiž natáhli modrý dres hokejového klubu ČEZ Motor České Budějovice. „Symbol města oblékli fanoušci s posvěcením radnice, aby podpořili euforii během baráže o hokejovou extraligu,“ píše iDnes.

Budějovická ostuda

Muž, který to celé vymyslel, se jmenuje Tomáš Sabolčák a je místopředsedou fanklubu místního Motoru. Samsonův dres prosadil i na radnici. „Schválilo se to hrozně rychle, všichni k nám byli hrozně moc vstřícní,“ řekl Sabolčák webu Českobudějovická drbna. „Všude byli nadšení. Město ví, že je to skvělá reklama. Protože nevím, že by někdo někdy u nás oblékl kašnu…“

Ne, není to skvělá reklama. Je to ostuda, a pokud to město opravdu schválilo, sedí na radnici burani. Udělat z historické památky připomínající starozákonní postavu věšák na nějaký blbý dres nám připadá jako vrchol primitivismu. Může to napadnout jen velmi omezeného člověka.

Je to asi stejné, jako kdyby pražské soše svatého Václava někdo místo kopí strčil do ruky reklamní štangli salámu Poličan nebo jako kdyby kutnohorský chrám svaté Barbory obalili slávistickou vlajkou. Prostě totální neúcta k tradici, vulgární zneužití památky a odporný plivanec na historii. Vždyď co je nějaký hokejový klub proti baroku a starozákonní Knize soudů, kde se o Samsonovi píše?

Stejně jako my to vidí i památkáři, které naštvalo, že je Sobolčák obešel a zneuctil kašnu. „Zítra bychom mohli zkusit dres volejbalistů, při majálesu by to mohla být nějaká maškara,“ řekl iDnesu šéf jihočeských památkářů Petr Pavelec. „Nakonec i Švejkova uniforma by možná Samsonovi slušela…“

Kdo je Tomáš Sobolčák?

Představu o mentální úrovni toho člověka si můžete udělat z jeho fotek a postů na Facebooku. Tady je malá ukázka:Takhle vypadá „drsný“ muž, který ve svém myšlenkovém vývoji zamrznul u zbožštění hokeje. Nic proti kolektivním sportům, někoho baví pokřikovat na tribuně. Když jste kvůli mlácení zahnutým klackem do kusu gumy schopni prznit barokní sochy, něco velmi podstatného to o vás vypovídá.

Tady vidíte Sobolčákova pokérovaná záda. Prostě takový malý český nácíček…

Potřeba společně nenávidět

Člověk, který musí dávat takhle okatě najevo, že je ČECH, má nejspíš nějaký problém se sebevědomím a identifikací. Potřebuje za každou cenu patřit do houfu a vymezovat se proti všem, kdo nejsou „správní Češi“. Francouzský filosof Denis de Rougemont o tom kdysi napsal: „Stejný hlad, žravý a frustrovaný, hlad po společenství nebo jenom po tom být spolu, pochodovat, zpívat a společně nenávidět…“

Svou nenávist Sobolčák opakovaně prokazuje v podpoře fašistoidní organizace Islám v České republice nechceme (IVČRN), které šéfuje „českobudějovický Breivik“, násilnický xenofob Martin Konvička. Psali jsme o tom třeba ZDE nebo ZDE.

V srpnu 2013 se na profilu IVČRN objevila tahle fotografie modlících se muslimů:

Sobolčák pod ni napsal tohle:

Nejen že je to hloupé a primitvní – jde o přímo krystalické naplnění paragrafu 356 trestního zákona („Podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod“, viz ZDE). Tou 58-čkou totiž Sobolčák myslí útočnou pušku (samopal) vzor SA 58 P:

Co na to kriminalisté?

Ví o Sobolčákových násilnických facebookových výzvách vedoucí oddělení obecné kriminality krajského ředitelství Policie ČR v Českých Budějovicích (viz ZDE) npor. Bc. Václav Dušák? Pokud se o tom dozvídá až z našeho článku, jak to hodlá řešit?

Tady už přece nejde o prznění barokní kašny nějakým hloupým hokejovým dresem. Sobolčák otevřeně vyzývá k vraždění kvůli víře. Přívrženec IVČRN je tedy myšlenkově úplně stejný jako fanatici z Islámského státu. Je to násilnický primitiv, jen s opačným znaménkem. Vůdci IVČRN Martinu Konvičkovi se prostě daří šířit nenávist

Pane nadporučíku Dušáku, konejte, jak vám ukládá zákon!

(Fotky jsme z Facebooku nestahovali, abychom snad náhodou neporušili Sobolčákova autorská práva. Jde o snímky, tedy screenshoty celé obrazovky počítače).

Anketa

Co si myslíte o obléknutí Samsona do hokejového dresu Motoru České Budějovice?

Anketa se načítá...

A TADY se můžete podívat, co se dělo v Budějovicích v den, kdy se obléknutí Samsona schválilo na radnici, a taky že v tom jihočeská metropole není sama.

Podobné články

Doporučujeme

Další články