Chtěla jsem poukázat na norsko-českou propagandu a na lži, kterými v Norsku už přes dvacet let balamutí lidi. A taky na převýchovu dětí a jejich vymývání mozků. Opravdu není nic, co by mně tento systém připomínalo více než nacistický Lebensborn. Nešťastně jsem tedy použila fotky právě těchto dětí z druhé světové války.
Facebook nejprve pohrozil a druhý den už mě poučil o zásadách slušného chování.
Ráda se v této oblasti vzdělávám, a tak jsem se chopila studování Zásad chování na facebooku, abych zjistila proč mě na 24 hodin blokoval.
A nejprve čtu: „Chceme, aby se lidé cítili na Facebooku bezpečně. Z tohoto důvodu jsme sestavili seznam Zásad komunity, který najdete níže.“ A pak ještě: „Pokud existuje vážné fyzické ohrožení nebo přímá hrozba veřejnosti, odebereme na základě vlastního uvážení obsah, zablokujeme účty a obrátíme se na bezpečnostní složky. Přečtěte si další informace o tom, jak Facebook nakládá s nepatřičným obsahem.“ A tak si říkám, ale jo, oni to nemyslí špatně, chtějí nás chránit a musí ty miliony lidí na facebooku nějakým způsobem krotit.
Co jsem vlastně provedla já?
Chápu, že se kvůli mým příspěvkům na facebooku nemusejí pracovníci Barnevernu cítit bezpečně a mohlo by jim být upozorňování na jejich náročnou práci nepřijemné.
Jenže Facebook mě blokoval z jiného důvodu.
Někdo nahlásil tento můj příspěvek s tím, že se jedná o realistické vyobrazení násilí. Posuďte sami.
Abychom tedy neohrožovali bezpečnost a pohodlí na Facebooku, dle jeho logiky
1. nesmíme sdílet obnažená těla
2. nesmíme sdílet připomínky druhé světové války
4. smíme sdílet znetvořená těla obětí teroristických činů
5. nesmíme sdílet videa, na kterých se děti násilně odtrhávají od rodičů
6. nesmíme sdílet fotky deprimovaných a uplakaných rodičů odebraných dětí v Norsku
A TADY máte 11 smutných příběhů rodin, jimž Barnevernet odebral děti.