fb pixel Po zavíračce, Minidyzajn a 4 další akce na víkend v Praze – G.cz
Vyhledávání

Po zavíračce, Minidyzajn a 4 další akce na víkend v Praze

Zdroj: dox.cz

Výstavy, trocha nákupní horečky, promítání filmů, wellness... Vybírejte, ale hlavně na pohodu!

Veronika Doleželová
Veronika Doleželová 6.11.2015, 08:50

1. Po zavíračce (PÁ 6. listopadu)

Další akce Po zavíračce je tu. V pátek večer se v Ústřední knihovně na Mariánském náměstí můžete dočkat workshopů, koncertů a třeba i literární dílny se spisovatelkou Terezou Matouškovou. Vstup je samozřejmě zdarma. Více info najdete zde.

2. Podzimní bazar Sester v sukni (SO 7. listopadu)

Pokud nemáte co na sebe nebo jen chcete přispět na dobrou věc, vyrazte na dobročinný bazar oblečení, doplňků a šperků skupiny Sestry v sukni, který se bude o víkendu konat v prostorách kavárny Studia Alta.

Sestry v sukni jsou volným sdružením vedoucích, které se začalo formovat na začátku 90. let na táborech organizovaných Asociací rodičů a přátel zdravotně postižených dětí.

Ve večerních hodinách se pak můžete těšit na divadelní Improshow, kterou předvede divadelní skupina Stře.L.I. Vstupné je dobrovolné, tak přiklusejte! Více informací najdete zde.

3. Promítání krátkých filmů v kavárně Liberál (SO 7. listopadu)

Zkuste si tuhle sobotu večer urvat místo v kavárně Liberál v Heřmanově ulici, kde se budou promítat krátkometrážní filmy Efima Groutskije (současný student SPŠ sdělovací techniky), Alberta Hospodářského (barman Kafe Komedie) a Ondřeje Nuslauera (student Filmových studií na FF UK) a i dalších tvůrců. Vyrazte, vstup je volný. O akci se více dozvíte zde.

4. Týden saunování (SO 7. listopadu)

Pokud si nemůžete představit lepší relax, než vlézt do sauny, zkuste využít poslední den Týdne saunování, který se koná po celé České republice v řadě saunovacích zařízení. Dozvíte se, proč bychom měli chodit do sauny pravidelně, informace o dodržování správného saunovacího cyklu a saunových ceremoniálech. V Praze se akce koná v Aquapalace Praha - více info o akcích a dalších místech v celé republice můžete najít zde.

5. Skvělý nový svět (po celý víkend - od 6. až do 8. listopadu)

V čem jsou horší slavné literární dystopické vize spisovatelů Orwella, Bradburyho a Huxleyho než naše současnost plná médií, konzumu a společenské kontroly? To se snaží nastínit výstava v Centru současného umění DOX. Ukáže, v čem se předpovědi zmíněných spisovatelů mýlily a v čem naopak současnost jejich představy překonala. Tak to sami posuďte. Vstupné je jednorázové a platí na všechny probíhající výstavy - 180 Kč (za dospělé, studenti jsou o polovic levnější), v DOXu bude až do 25. ledna 2016. Více o výstavě se dozvíte zde.

6. Minidyzajn (SO 7. listopadu)

Už je to pět let, co Pražáci obcházejí talenty na Dyzajnu marketu. Ten se po té době nostalgicky vrací ke svým kořenům, do kavárny. V letenské Nacafe (Šmeralova ulice) se na prodejní výstavě předvede 16 vybraných designérů. Pokud vám tedy chybí něco do podzimního outfitu, zamiřte do Nacafe. Vstup je volný.

A pokud byste se chtěli dozvědět něco ze světa zpocených a nahých lidí, klikněte SEM.

Podobné články

Doporučujeme

Další články