Po Lucy přichází Anna: Novinka Luca Bessona znovu sází na sexy akční blondýnu – G.cz
Vyhledávání

Po Lucy přichází Anna: Novinka Luca Bessona znovu sází na sexy akční blondýnu

Zdroj: Summit Entertainment

Luc Besson natočil Leona a Pátý element a stal se mezi režiséry pojmem. To ale bylo hodně, hodně, hodně dávno. Posledních několik let se ze všech sil snaží vyplodit něco přelomového, jeho pokusy jsou ale čím dál průměrnější. Dalším příspěvkem do jeho obří filmografie je snímek Anna.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 19.8.2019, 13:05

Další blondýna

Ve druhé polovině 90. let byl francouzský režisér Luc Besson velkým pojmem v akčním žánru, kterému se podařilo prosadit se jak na domácí scéně, tak za velkou louží. Jeho sláva odstartovala Brutální Nikitou a pokračovala dnes kultovními kousky Pátý element a Leon, který rozjel kariéru Natalie Portman.

Jenže druhá polovina 90. let byla už hodně, hodně dávno. Ačkoliv šedesátiletý Besson točí filmy jak na bežícím páse, posledních několik let se mu nedaří přijít s něčím zásadním, co by výrazněji vyčnívalo nad průměr. Naposledy něco opravdu originálního zkusil v roce 2014, když natočil snímek Lucy, v němž Scarlett Johansson pod vlivem speciální drogy začne využívat 100 % kapacitu svého mozku a postupně se stane nadlidskou entitou. Jakkoliv zajímavě to může znít, zajímavé to ve výsledku příliš nebylo.

Nyní, o 5 let později, nám tvůrce představuje novou blondýnu. Hraje ji začínající Sasha Luss a jemnuje se Anna, Anna Poliatova. Okouzlující pařížská top modelka vypadá jako křehule, co neumí do pěti počítat, ve skutečnosti ale skrývá tajemství, díky kterému se ocitne v centru nebezpečné operace rozehrané špičkovými agenty soupeřících tajných služeb.

Oficiální text distributora dále říká, že "Anna je strhující a nervy drásající jízda plná překvapivých zvratů, vášnivých vztahů a dechberoucí akce". Nám to ale celé zní (stejně, jako kdysi Lucy) jako další Bessonův vlhký sen, který se rozhodl přetavit na stříbrné plátno.

Akční špionážní snímek jde do českých kin 22. srpna. K doplnění téměř neznámé Luss se Besson rozhodl přizvat zvučná jména alespoň do vedlejších rolí. Uvidíme tedy Helen Mirren, Luka Evanse nebo Cilliana Murphyho. Dosavadní hodnocení filmu nejsou valná. ČSFD ukazuje pouhých 56 %, Rotten Tomatoes dokonce jen 31 %. Pokud fandíte ke skalnímu fanouškům Bessona posledních 10 let nebo se rádi díváte, jak sexy blondýny vraždí padouchy, asi vás to bude bavit. Jinak ale tuhle novinku francouzské režisérské legendy vypusťte.

A tady si přečtěte naši recenzi na nový film Quentina Tarantina Tenkrát v Hollywoodu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články