fb pixel Hana Maciuchová zemřela ve věku sedmdesáti pěti let
Vyhledávání

Po dlouhé nemoci zemřela Hana Maciuchová. Žena, která většinu z nás provázela celý život

Zdroj: LuckyMan / Česká Televize

Hana Maciuchová zemřela dnes po dlouhé a těžké nemoci ve věku pětasedmdesáti let. Podle vyjádření její sestry proběhne rozloučení v rodinném kruhu. Chybět ale bude nám všem, zvlášť proto, že někteří z nás prožili s jejími rolemi celý život.

Jan Studnička
Jan Studnička 26.1.2021, 19:39

To je tím životem jakej vedeš

Nás mileniály Hana Maciuchová v podstatě provázela celý život. Vedle Xeny jsme totiž měli crush i na Anče, které se nebálo otevřít si svou prořízlou pusu ani na břichatého milostpána Ilju Prachaře. Odpoledne jsme ji po většinu střední vídali na obrazovkách televize v Ulici a když jsme začínali koketovat s trávou, neustále nám zněl v hlavě výkřik: „TO JE TÍM ŽIVOTEM, JAKEJ VEDEŠ!”

V tom Ančeti z Trautenberkova panství (na kterém nebyl ani zámek, spíš taková větší chalupa) se v podstatě prolínala většina postav madam Maciuchové. Energická a rázná žena, která se většinou s nikým a ničím nepárá. Byla taková ve filmových rolích, byla taková v televizních rolích, za které nonstop vyhrávala nějaké ceny, ale byla taková i v rozhlase. Tam opět namlouvala všechno od pohádek až po brutální thrillery, takže nás její hlas provázel celý život.

S Hanou Maciuchovou odchází nezanedbatelná část české kultury a popkultury. Znali jsme a RIP.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články