fb pixel Po čtvrté a naposledy: Toy Story uzavírá ságu o živých hračkách s nejdokonalejší animací v historii Pixaru – G.cz
Vyhledávání

Po čtvrté a naposledy: Toy Story uzavírá ságu o živých hračkách s nejdokonalejší animací v historii Pixaru

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Pokud jste vyrůstali v 90. letech, Toy Story znáte a pravděpodobně milujete. Kdo by totiž nemiloval pohádku o tom, že když se nikdo nedívá, hračky ožívají? Filmový hit byl průlomem pro studio Pixar a nyní do kin vstupuje čtvrté pokračování ságy o kovbojovi Woodym a jeho kamarádech.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 5.8.2019, 13:02

Důstojný konec

V roce 1995 to začalo, vroce 2019 to skončí. Před 24 lety se na plátnech kin objevila skákající lampa z loga studia Pixar následovaná příběh o kovbojovi Woodym, hračce bezmezně oddané Andymu, svému kamarádovi z masa a kostí. Woody a další Andyho hračky byly speciální tím, že mimo zorné pole lidí žily vlastním životem. Problém nastal v momentě, kdy se Andy rozhodl vyměnit věrného šerifa za moderního Buzze Rakeťáka. Jak to bylo dál, to víte, pokud jste vyrůstali v 90. letech.

Toy Story: Příběh hraček byl filmový hit, který studio Pixar proslavil a vydělal mu víc než slušné jmění. Není divu, že jsme se v průběhu let dočkali dalších dvou celovečerních pokračování a že nyní, po téměř čtvrtstoletí, se sága uzavírá se snímkem číslo 4.

V centru dění je znovu Woody. Kovboj vždycky dobře věděl, co je smyslem jeho života; starat se a chránit jeho dítě, ať už to byl chlapeček Andy nebo později holčička Bonnie. Když však Bonnie přinese do svého pokojíku novou hračku, které říká „Vidlík“, otevře se Woodymu a jeho věrným kamarádům docela nový svět.

Již v prvním díle namluvili ústřední dvojici nepřátel/parťáků Tom Hanks a Tim Allen, jejichž hlasy se vrací i v roce 2019. Oba herci se nechali slyšet, že je to pro ně dojemné loučení a zřejmě to tak vnímají i diváci. Toy Story 4 je momentálně třetím nejrychlejším sběračem tržeb letošního roku. Do českých kin jde snímek až 8. srpna, takže abychom to pochopili, musíme si ještě chvíli počkat.

Co víme již nyní je, že se snímek pyšní nejdokonalejší a nejdetailnější animací v historii Pixaru a potažmo i společnosti Walt Disney, která Pixar už pěknou řádku let vlastní. Pro milovníky kreslených filmů je to tedy nejen nostalgická, ale i praktická ukázka toho, jak se Pixar posunul. První ohlasy ze zahraničí mluví o tom, že čtyřka Příběhu hraček je vynalézavá a jako samostatný film si stojí velmi dobře. Na Rotten Tomatoes snímek od kritiků získal 97 % hodnocení, což je velmi slibné. Česká odborná veřejnost zřejmě souhlasí - po novinářské projekci má film na ČSFD 88 %. Tenhle návrat do dětství si chceme dopřát.

A tady si přečtěte recenzi na nejlepší folk horor roku a možná vůbec - Slunovrat Ariho Astera.

Podobné články

Doporučujeme

Další články