fb pixel Plánujete dovolenou v Mexiku? Víme, jaká místa nesmíte na jihu Severní Ameriky minout – G.cz
Vyhledávání

Plánujete dovolenou v Mexiku? Víme, jaká místa nesmíte na jihu Severní Ameriky minout

Zdroj: www.cklub.cz

Do Mexika můžete vyrazit po vlastní ose i přes cestovní kancelář. Ať už se rozhodnete tak či onak, nesmíte si nechat ujít ty nejzajímavější místa této země. Víte, jak naplánovat dovolenou v Mexiku a kam zaručeně zavítat?

Komerční článek
Komerční článek 16.10.2020, 12:08

Vyrazit na dovolenou přes cestovní kancelář je pohodlné a jen s minimem starostí. Vaší povinností pouze je:

  • vybrat vhodný zájezd,

  • naplánovat fakultativní výlety,

  • vyčkat na pokyny.

Vše co se týká ubytování, letenek, transferu a výletů je v rukou cestovní kanceláře a především delegáta, který vás bude celou dovolenou provázet. Pokud se ale rozhodnete vydat se do Mexika na vlastní pěst, starosti vám přibudou.

  • Rezervovat ubytování

  • Koupit letenky

  • Zajistit transfer z letiště

  • Naplánovat výlety

Už na první pohled je patrné, že mnohem snazší je vyhledat zájezd s kompletními službami, dobrodruzi a milovníci svobody si ale jistě plánování dovolené plně ve vlastní režii užijí. Ať už se rozhodnete pro tu či onu možnost, vždy budete stát před otázkou: „Co vlastně vidět v Mexiku?“

Kam na výlet v Mexiku s cestovní kanceláří?

S cestovní kanceláří budete mít zaručeně možnost vybírat z celé řady fakultativních výletů. Delegát vás bude lákat do Chichen Itza, města mayské kultury, které nechybí na seznamu UNESCO a které patří mezi sedm novodobých divů světa. Další oblíbené výlety cestovek pak vedou do Jungle Tour, za krásami přírody cancúnské laguny Nichupte, nebo na Isla Contoy, malý ostrov, který je od roku 1998 národním parkem.

Nejznámější památky a turistická místa v Mexiku

Míst, co vidět v Mexiku, je celá řada, nabídkou cestovních kanceláří to nekončí. Stačí si tak jen v tom nepřeberném množství dobře vybrat. Ujít si rozhodně nenechte komplex mayských pyramid Palenque, úchvatné městečko Tulum s běloskvoucími plážemi a tyrkysovým mořem, vodopády Elf Chiflón, kaňon Sumidero nebo oblast Xilitla v Las Pozas, kde se v džungli nachází umělecké dílo představující surrealistickou zahradu a bludiště zároveň.

Za vidění stojí také jedinečná skála Hierve el Agua, kde se na horní plošině rozprostírá několik jezírek vhodných ke koupání. Smočit se pak po dlouhém výletě můžete i v termálních bazéncích v Tolantongu, kde se navíc turistům naskýtá úchvatná podívaná na okolní vrcholky hor.

V neposlední řadě pak mezi mexické klasiky, které doporučuje každý průvodce zemí, patří druhá největší mexická sopka Popocatépetl nacházející se jen kousek od hlavního města Mexico city, zřícenina Teotihuacán, kde můžete vystoupat na Pyramidy Slunce a Měsíce a užít si jedinečný výhled, nebo vesnička Tequila, kterou nesmí minout především milovníci oblíbeného mexického moku.

Mexiko je svou rozlohou 13. největším státem světa, je tedy jasné, že projet zemi křížem krážem a navštívit všechna zmíněná místa, dá pořádně zabrat. Při plánování dovolené proto vezměte mapu k ruce a vyberte to nejlepší z vašeho okolí.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články