Pil pivo s Homerem a zazpíval si s Pink Floyd: 5 momentů, díky kterým bude Stephen Hawking navždy součástí moderní popkultury – G.cz
Vyhledávání

Pil pivo s Homerem a zazpíval si s Pink Floyd: 5 momentů, díky kterým bude Stephen Hawking navždy součástí moderní popkultury

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Stephen Hawking, jeden z nejvýznamnějších vědců všech dob a autor oceňovaného bestselleru Stručná historie času, by se dnes dožil 77 let. Profesor Hawking byl známý svým mimořádným smyslem pro humor a v průběhu let se z něj stala taková vědecká superstar. Připomínáme si nejzásadnější momenty, kterými se nezapomenutelně otiskl v současné popkultuře.

Arian Ebrahimi
Arian Ebrahimi 8.1.2019, 10:30

1. Simpsonovi

Profesor Hawking byl dlouhodobým fanouškem příběhů žluté rodinky ze Springfieldu, a proto, když ho v roce 1999 tvůrci seriálu oslovili s nabídkou zahrát si sama sebe, neváhal ani chvilku a ochotně přiletěl do Los Angeles. Hawking si prý natáčení užil a nestyděl se udělat si sám ze sebe srandu. Později prohlásil, že někteří lidé si od té doby myslí, že on sám byl pouze vymyšlenou postavou v seriálu a bývají překvapení, když ho potkají naživo.

2. Futurama

Hawking si zahrál i v druhém seriálu Matta Groeninga, a sice v kultovní Futuramě. Prvně se objevil v epizodě Krajně mezní příběhy, ve které se z něj stal člen viceprezidentského týmu na ochranu časoprostoru vedeného Alem Gorem. Na konci epizody se Hawking několikrát pokusí zabít hlavního hrdinu Frye tím, že mu jezdí svým kolečkovým křeslem po obličeji.

3. Teorie velkého třesku

Je jasné, že nejpopulárnější pořad o vědcích se nemohl obejít bez účasti nejpopulárnějšího vědce na světě. Stephen Hawking se v seriálu objevil opakovaně – nejprve jen skrze hlasové zprávy, později v seriálu několikrát vystoupil. Nejpamátnější jsou dvě epizody – v té první Sheldon před Hawkingem omdlí, v té druhé zazpívá profesor Hawking přes Skype Sheldonovi přání k narozeninám.

4. Star Trek: Nová Generace

V roce 1993 se Leonard Nimoy, představitel Spocka z původního Star Treku, doslechl, že Hawking je velkým fanouškem seriálu. Rozhodl se proto požádat tvůrce Nové Generace, zda-li by nemohli profesorovi dát malou roli. A povedlo se – v poslední epizodě šesté řady hraje android Dat poker s hologramy Isaaca Newtona, Alberta Einsteina a právě Stephena Hawkinga, který se tak stal jedinou osobou v historii seriálu, která si zahrála sama sebe. Třešničkou na dortu je scéna, ve které projede Hawking kolem warpového pohonu a prohlásí, že na něčem podobném právě pracuje. Krásné!

5. Pink Floyd

Umělecká kariéra Stephena Hawkinga nekončí jen u herectví – v roce 1994 si Hawking zazpíval skrze svůj počítač na albu Division Bell od britské skupiny Pink Floyd. Konkrétně jeho hlas zazní v písni Keep Talking – skupině se Hawkingův výstup natolik zalíbil, že ho pro něj složili v roce 2014 novou píseň Talkin‘ Hawkin‘, kde opět vystoupil se svým typickým syntezátorovým hlasem.

A tady si přečtěte jak nejhorší gamesa na světě skoro zabila videoherní průmysl - nehratelného E.T. Mimozemšťana nakonec Atari pohřbilo v poušti.

Podobné články

Doporučujeme

Další články