Pět životních mouder, která v sobě nesou hlubokou pravdu – G.cz
Vyhledávání

Pět životních mouder, která v sobě nesou hlubokou pravdu

O tom, jaké zlo jsou motivační citáty, jsme tu už psali. Teď pojďme z hlubin internetu vyzvednout opravdové perly. Nositele pravdy, novodobé kazatele. Tedy konečně něco, co nám dává smysl a s čím se dokážeme ztotožnit.

Zuzana Hubeňáková
Zuzana Hubeňáková 30.9.2018, 09:52

1. Hodně budeš někde. Jolanda

Tato exotická kráska, vizionářka, vztahová psycholožka, filosofka, jasnovidka a rétorka ví nejlíp, jak kdo skončí. Protože ale jde s dobou a ví, že lidi pořád někde trajdají, musí být její předpovědi malinko obecnější, aby ji pak někdo nepopotahoval. Její předpověď, že hodně budeš někde, tedy vstupuje do dějin jako jedna z nejpřesnějších, co kdy kdo dokázal formulovat. Nevím, jestli Sibyla viděla ve své skleněné kouli, jak rukou udatné Jolandy přijde o své místečko nejlepší jasnovidky, ale musí být vzteky nepříčetná.

2. Když si mrtvý, tak o tom nevíš, ale pro ostatní je to těžké. To samé platí, když jsi debil.

Musíte uznat, že na tomto moudru je mnoho pravdy. Pokud jste ho nepochopili, je to pro nás těžké.

3. Říkali, že to nikdy nedokážu. Tak jsem se na to vysral.

Citát neznámého hrdiny poukazuje na to, že ačkoliv se vám některé motivační citáty snaží namluvit opak, jsou věci, které nedokážete. Když vám deset lidí řekne, že uběhnout maratón bez tréninku je hovadina, stojí za zvážení, jestli na tom něco náhodou nebude. Pokud vám doma řekne partnerka, že pozná, když lžete a prostě tu milenku zapřít nedokážete, věřte ji a vyserte se na to. Někdy je holt potřeba vyhodnotit, kde má cenu posouvat hranice a kde nás hranice posunou akorát tak k průseru.

4. Jez, jako by tě nikdy nikdo neměl vidět nahou.

Všechny ženské časopisy provní polovinu roku radí, jak zhubnout do plavek a druhou, jak se konečně mít ráda taková, jaká jste. Když už ani ženské časopisy neví, jak se máte chovat, kdo by mohl? Není z toho cesta ven, všichni tady umřeme. Tak se aspoň můžeme trochu nadlábnout, ať v tom zmatku máme aspoň nějaké jistoty.

5. Schválně zkus udělat trochu míň svojí práce, jestli si toho někdo všimne.

Tady by teoreticky měl být další citát, nebo návod na život. My se vám ale pokoušíme naznačit, že i když v životě uděláte trochu míň, než se po vás chce na stránkách JsiTotálníLooserKdyžNejedešPodleMotivačníchCitátu.cz, prd se stane. Takže místo abychom šprtsky napsali bodů šest, napíšeme jen čtyři a nějak šikovně to zaonačíme. Pokud jste lemplové, víc dělat stejně nezačnete. Pokud makáte jak Andrej, nemáte čas číst podobné články. Za ten osobnostní rozbor nemusíte děkovat. Nemáte zač.

A tady naopak pět totálních motivačních cintů, co jsou úplně k ničemu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články