fb pixel Personalisté reagují na nedostatek zaměstnanců: Narkomani z pikáren do fabrik a továren! – G.cz
Vyhledávání

Personalisté reagují na nedostatek zaměstnanců: Narkomani z pikáren do fabrik a továren!

Zdroj: Csfd.cz - 21st century

Vzhledem k tomu, že se kvůli současnému stavu na trhu práce potýkáme s nedostatkem zaměstnanců, nemůžeme se divit, že zaměstnavatelé a personalisté sahají po kdekom. S velmi zajímavým zjištěním přišel deník iDnes.cz, podle kterého jsou firmy schopné zaměstnat i dříve nezaměstnatelné lidi. Výjimkou nejsou ani narkomani na pervitinu.

Martin Miko
Martin Miko 18.2.2019, 16:22

Zaměstnanci pod vlivem pervitinu

Lidé pod vlivem návykových látek jsou poměrně těžce zaměstnavatelní, jelikož jsou nespolehliví a nikdy nevíte, kdy vás okradou. Tyto předsudky už však dávno neplatí. Ukázalo se, že vzhledem k současnému dobrému stavu ekonomiky, chybí v Česku zaměstanci. Naprosto radikálním řešením se tak stalo zaměstnávání drogově závislých jedinců, což by nám ještě před pár lety přišlo jako nemyslitelné.

Fabriky a továrny berou v podstatě každého, kdo se přihlásí na dělnickou pracovní pozici. Narkomanům nevadí pracovat v noci. Některým to dokonce vyhovuje. "Na pervitinu jsou lidé rychlí, výkonní a více vydrží," sdělila pro iDnes.cz vedoucí libereckého K-centra Jana A. Koudelková. Drogově závislým to navíc umožňuje si vydělat na slušné bydlení, takže nemusí žít na ulich a potulovat se venku. Podle Koudelkové prý bydlí ve společných bytech ve více lidech, a jelikož pracují na směny, mohou si dovolit zde pobývat ve větším počtu.

Bývaly časy, kdy by uživatele drog žádný zaměstnavatel nezaměstnal, nicméně časy se změnily. S velkou pravděpodobností personalisté i majitelé firem poznají uživatele drog na první pohled (pohublost, sekavé pohyby, špinavé oblečení apod.), jenže nemají na výběr, protože lidé prostě nejsou. Drogy se netýkají jen českých zaměstnanců ale i cizinců, kteří jezdí do Česka pracovat z východní Evropy.

Nelze však říct, že to zaměstnavatelé tolerují. Stále na pracovištích probíhají kontroly v podobě testů na alkohol a drogy. A v případe pozitivního výsledku, je zaměstnanec okamžitě vyhozen.

A zde je 5 životních pravd, které jsme si odnesli z celostátního sněmu hnutí ANO.

Podobné články

Doporučujeme

Další články