Pelta dostal do držky – od mého kamaráda Pavla! – G.cz
Vyhledávání

Pelta dostal do držky – od mého kamaráda Pavla!

Pavel Janata
Zdroj: Foto ze záznamu Novy Ivan Brezina

...protože někdy se prostě na něco už nemůžete koukat a musíte něco udělat. A co je pár ran do ksichtu ve srovnání s korupcí a krádeží veřejných peněz?

Ivan Brezina
Ivan Brezina 6.5.2017, 06:00

Předseda Fotbalové asociace ČR Miroslav Pelta byl spolu s dalšími zadržen policií a obviněn v souvislosti s dotačními programy ministerstva školství. Prý jakési machinace – konkrétně zneužití pravomocí úřední osoby, sjednání výhody při zadání veřejné zakázky a porušení povinnosti při správě cizího majetku. Soud Peltu poslal do vazby.

Překvapuje vás to? Mě ne. Pelta je už delší dobu kritizován pro údajné napojení na fotbalové podsvětí a byl už vyšetřován pro podezření z uplácení. Teď si nejspíš prostě tak dlouho zahrával, až se ucho utrhlo. Viz třeba známý Čtvrtníčkův skeč:

V podkrkonošském Kruhu u Jilemnice, kde trávím spoustu času, žije i soukromý zemědělec Pavel Janata. Známe se od dětství, kdy jsme spolu blbnuli u rybníka. Pavel je trochu samorost, ale naprosto rovný chlap. Před čtyřmi lety (v červnu 2013) se prý už nemohl koukat, jak Pelta “kurví” český fotbal. Oral právě na poli a v traktoru měl puštěné rádio, když zaslechl, že Pelta bude v Jablonci na Jizerou předávat cenu pro vítěze krajského poháru. Později mi vyprávěl:

„Hned jsem zastavil traktor, sednul na kolo a valil do Jablonce, kam je to od nás z Kruhu asi třicet kilometrů. Dojel jsem na hřiště, dal si na kuráž pár piv a koukám, kde je Pelta. A hele – vychází z kabin, šmejd! Přiběhnu k němu, vychrlím na něj pár nadávek, flusnu mu do ksichtu, dotrhnu na něm košili, dám mu dvě tři pecky do ksichtu… Víc jsem bohužel nestačil, a že mne hodně svrběla ruka! Ochranka mne složila na zem a pak si mne vyzvedli policajti. Jo, nadýchal jsme nějaký ty promile... Prý budu platit pokutu, ale mně je to jedno. Hele, svý jsem Peltovi řekl hezky ’na férovku’ a to mne hřeje u srdce!“

Pavel tu pokutu později skutečně dostal, tuším, že za výtržnictví. Na její značnou část se ale složili fotbaloví fanoušci ze všech koutů republiky. Ano – Pavel veřejně napadl člověka, což se za běžných okolností nedělá. Jenže k tomu prostě měl důvod, chápete?

Představte si, jak by byl svět přehledný a jednoduchý, kdyby takováhle chlapská řešení fungovala i jinde než u “cinknutých” fotbalových funkcionářů. Útok na Peltu prostě dokazuje, že se svět ještě úplně nezbláznil. Pořád se ještě najdou lidé s citem pro bazální spravedlnost.

Aktuální vývoj kolem Pelty naznačuje, že mu můj kamarád Pavel Janata z Kruhu u Jilemnice měl těch pecek do ksichtu bouchnout víc. TADY je tři roky staré video, na kterém Pavel svůj bohulibý čin vysvětluje.

A TADY se podívejte, jak to bylo s Peltou a Ivanem Horníkem.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu