fb pixel Pastelkový král Honza Šádek: Cesta od narkomana k uznávanému umělci byla dlouhá, ale vyplatila se – G.cz
Vyhledávání

Pastelkový král Honza Šádek: Cesta od narkomana k uznávanému umělci byla dlouhá, ale vyplatila se

+ DALŠÍCH 10 FOTEK + DALŠÍCH 11 FOTEK

Porazil heroin i alkohol. K cestě nahoru mu pomohla kulturistika a především kreslení, které se pro něj postupně stalo i obživou. Český výtvarník a ilustrátor Honza Šádek se všem démonům dokázal vzepřít a v současnosti jeho sláva stoupá směrem vzhůru. Dokonce se stal i externím umělcem pro firmu Koh-i-noor.

Martin Miko
Martin Miko 29.4.2021, 10:09

Z bezdomovce úspěšným kreslířem

Když se řekne jméno Honza Šádek, měl by se vám automaticky vybavit český výtvarník a ilustrátor s poměrně náročnou životní cestou. I když působí na první pohled jako usměvavý sportovec, vždycky tomu tak nebylo. V dobách střední školy se potýkal s drogovou závislostí, a bral dokonce i heroin. Po dlouhých sedmi letech se ze závislosti ale dokázal vymanit. K tomu mu pomohla kulturistika, do které se později opřel i závodně. Po 6 letech tvrdé dřiny se mu podařilo dostat i do reprezentace naturální kulturistiky, a dokonce i na mistrovství světa. Jenže pak přišel druhý pád. Démon alkohol polapil Honzu do svých sítí a po rozchodu s přítelkyní si opět sáhl na dno. Nakonec skončil i na ulici a ve vězení, kde shodou okolností začal aktivněji kreslit.

Po 7 měsících v kriminále nastoupil na léčení, odstěhoval se do Ostravy a vrátil se k práci podlaháře. Ve volném čase se však i nadále věnoval kreslení, které se postupně přetransformovalo v druhou práci. A pak přišly první zakázky, výstava, rozhovory, a dokonce i nabídka k ilustrování knížky pro děti. Koukněte na následující galerii a rychle pochopíte, proč je Honza Šádek tak ceněný kreslíř.

„S prací podlaháře jsem už seknul. Teď je ze mě kreslíř a ilustrátor na plný úvazek. A co v poslední době chystám? Pro nově vznikající multifunkční halu v Ostravě právě řešíme novou sérii ilustrací se sportovní tematikou. Na to se hodně těším,“ říká s úsměvem na tváři talentovaný kreslíř o plánech do budoucna.

Pokud vás zajímá, na čem Honza aktuálně pracuje, doporučujeme sledovat jeho facebook.

Podobné články

Doporučujeme

Další články