fb pixel Papírové tašky jsou budoucností nakupování – G.cz
Vyhledávání

Papírové tašky jsou budoucností nakupování

Boj proti plastovému odpadu se přenesl i na službu Tesco Online nákupy. Nově je možné si objednat doručení vašeho nákupu v papírových taškách. Pokud vám ale tato varianta nevyhovuje, stále můžete zvolit i možnost nákupu zcela bez tašek.

Redaktor
Redaktor 19.11.2019, 15:09

Zákazníci služby Tesco online nákupy mají nově možnost si vybrat, zda chtějí doručit svůj nákup v papírových taškách nebo zcela bez tašek. Tesco tak zcela zrušilo možnost nákupu v plastových taškách. „Udělali jsme další krok ve snižování množství plastového odpadu, což je jednou z našich priorit. V rámci této služby je možné i to, že řidič převezme od zákazníků papírové tašky z předešlých nákupů a zajistí jejich recyklaci. Naši snahou je zvýšení flexibility zákazníka rozhodnout se, co je pro něj z ekologického hlediska správné, zda papírová taška nebo žádná taška,“ říká Patrik Dojčinovič, výkonný ředitel Tesco pro ČR.

Služba doručení v papírových taškách je zpoplatněna jednotnou částkou 18 korun.

Zároveň se nám daří naplňovat náš záměr snížit dopad obalů na životní prostředí.

Změny v balení výrobků se zaměřujeme strategicky na tři hlavní oblasti:

  • Odstranit všechny obtížně recyklovatelné materiály z obalů značky Tesco do roku 2020.
  • Navrhnout obaly značky Tesco tak, aby byly vyrobené z 100% recyklovatelných nebo opakovaně použitelných materiálů do roku 2025.
  • Navázat spolupráci s dalšími maloobchodníky, dodavateli, firmami z obalového a odpadového průmyslu a maximalizovat využití, recyklaci a opětovné použití plastových obalových materiálů.

Podobné články

Doporučujeme

Další články