Pan Playboy, stvořitel legendárních „zajíčků“, by se dnes dožil 92 let. Připomeňme si ho v 11 zásadních zajímavostech z jeho života – G.cz
Vyhledávání

Pan Playboy, stvořitel legendárních „zajíčků“, by se dnes dožil 92 let. Připomeňme si ho v 11 zásadních zajímavostech z jeho života

Hugh Hefner, postarší bonviván v županu a námořnické čapce, skonal v 91 letech.
Zdroj: cnn.com

Hugh Hefner byl jedním z mála mužů, kteří mohli s klidným svědomím říkat, že jsou mužem s velkým M. Zakladatel ikonického pánského magazínu Playboy prožil svůj život v obklopení mladých dívek v typických kostýmech zajíčků, a není snad nikdo, kdo by mu jeho bonvivánský život nezáviděl. Hefner se dožil požehnaného věku 91 let – zemřel přirozenou smrtí 27. září 2017. Zavzpomínejme na něj v několika zajímavostech.

Jan Palička
Jan Palička 9.4.2018, 10:02

Hugh Hefner se narodil před 92 lety v Chicagu do rodiny učitelů, kteří – jak sám uvedl – praktikovali konzervativní a křesťanskou výchovu, což zahrnovalo také poměrně chladný přístup k dětem. Rozhodně to tedy nebylo prostředí, které by ho plánovaně připravovalo na kariéru v oblasti erotického lifestylu.

Dlouho před založením proslulého pánského magazínu Playboy v roce 1953 narukoval Hugh přezdívaný „Hef“ za 2. světové války k americké armádě a psal pro válečné noviny. Poté začal pracovat pro Esquire, časopis pro pány, ovšem zaměřený více na muže a jejich podstatu jako takovou – ale právě tehdy začal koketovat s myšlenkou přijít s úplně jinou formou magazínu tohoto typu.

Pro rozjezd svého projektu získal Hugh Hefner deset tisíc dolarů od různých investorů, včetně jednoho tisíce od své matky. V prvním čísle nového Playboye uveřejnil fotky nahé Marilyn Monroe. Prodalo se přes padesát tisíc výtisků a zbytek už je dnes vlastně historie.

Mimo to jste ale možná nevěděli, že:1) Hugh Hefneer byl třikrát ženatý, z toho poprvé uzavřel sňatek v roce 1949 a naposledy na Silvestra 2012 s o šedesát let mladší Playmate Crystal Harris.


2) Získal dva zápisy v Guinnessově knize rekordů jako nejdéle působící šéfredaktor na
světě a jako vlastník největší osobní sbírky fotoalb.


3) První číslo Playboye nebylo označeno datem vydání, neboť si Hefner nebyl jistý, jestli to zároveň nebude číslo poslední.


4) Ačkoliv měl údajně přes tisíc milenek, o panictví přišel až ve 22 letech.


5) V jeho legendární vile Playboy Mansion, kde se pořádaly bujaré večírky a kde s ním bydlela záplava blonďatých krásek, panovala pro tuto „rodinku“ přísná pravidla – dívky nesměly brát drogy pod pohrůžkou vyhazovu na ulici a doma musela děvčata být přesně v devět hodin večer, pokud zrovna nebyla někde venku s Hefem.


6) Zároveň v Playboy vile našlo domov nespočet různých zvířat a areál samotný má i oficiální licenci na provozování ZOO.


7) Jeho vzdálený bratranec je bývalý americký prezident George W. Bush.


8) Z jedné Playboy párty byl málem vyhozen John Lennon, jelikož v opilosti típnul
cigaretu o obraz od Henriho Matisse.


9) Je po něm pojmenován jeden druh opravdového zajíce, konkrétně Sylvilagus Palustris Hefneri.


10) Vlastnil přes dvě stovky pyžam a županů v dvaceti různých barvách. Začal je nosit jako běžný úbor ve chvíli, kdy pracoval tak dlouho přes noc až do druhého dne, že přestal mít potřebu převlékat se do normálního oblečení. Když se řeklo Hugh Hefner, většina lidí si vybavila postaršího elegána v županu s fajfkou v koutku úst a na hlavě s námořnickou čepicí.


11) Ačkoliv Marylin Monroe odstartovala jeho kariéru, nikdy se s ní osobně nesetkal.
Choval k ní velký obdiv, který několikrát vyjádřil na veřejnosti, včetně toho, že si
koupil volnou hrobovou parcelu hned vedle její hrobky na hřbitově ve Westwood Village. Zde byl po své smrti, která si pro něj přišla 27. září 2017, pochován.

A na závěr se ještě podívejte a zavzpomínejte na 8 nejcennějších sběratelských obálek Playboye.

Podobné články

Doporučujeme

Další články