První pravidlo Klubu rváčů je, že se o něm nemluví, ale my to porušíme! Věděli jste, že Pitt se do role dostával v přívěsu plném hanbatých časopisů? – G.cz
Vyhledávání

První pravidlo Klubu rváčů je, že se o něm nemluví, ale my to porušíme! Věděli jste, že Pitt se do role dostával v přívěsu plném hanbatých časopisů?

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Pokud by parta filmových nadšenců měla dát spatra dohromady žebříček TOP 10 nejkultovnějších snímků, vsadíme se, že většina by tam zařadila Klub rváčů. Kousek Davida Finchera vznikl na motivy knihy neméně kultovního Chucka Palahniuka. Ten se dokonce nechal slyšet, že Fincherů závěr je lepší než v knižní předloze. Víte, že se Brad Pitt dostával do role v přívěsu plném porna? A jaké další zajímavosti se pojí s počinem, který slaví 20 let od premiéry?

Václav Roman
Václav Roman Aktualizováno 15.10.2019, 13:11

Symbol jedné generace

Vynikající Edward Norton, snad ještě lepší Brad Pitt, temně derpesivní estetika Davida Finchera, kultovní průvodní píseň od Pixies a poselství, které za své přijala celá jedna generace: "Pracujeme v práci, která nás ničí, abychom si kupovali věci, které nepotřebujeme, protože chceme ohromit lidi, kterými pohrdáme." Legendární kniha Chucka Palahniuka Klub rváčů proslula snad ještě víc díky vynikající filmové adaptaci, která si odbyla americkou premiéru 15. října 1999, tedy přesně před 20 lety.

Film, který jste stoprocentně viděli alespoň jednou, dělá skvělým mnoho věcí. Věděli jste, že postavy Tylera i Marly jsou inspirované skutečnými lidmi, co víc, Palahniukovými blízkými příteli? Nebo že Brad Pitt se na jednu ze svých zásadních rolí připravoval v přívěsu plném porna? Anebo, že první divadelní adaptace předlohy vznikla tady, v Česku, konkrétně v Ústí nad Labem, a na premiéru přijel i sám spisovatel?

Víme, že prvním pravidlem Klubu rváčů je nemluvit o Klubu rváčů, přesto to ale porušíme a prozradíme vám o něm10 zajímavostí:

A zde se můžete podívat, jak Babiš vypálil Zemanovi rybník: Proč český prezident dostane z Bílého domu maximálně pohled.

Podobné články

Doporučujeme

Další články