Palahniuk svůj Klub rváčů stále netrumfl: Pitt se do role Tylera dostával v přívěsu plném porna aneb 10 zajímavostí o filmové verzi příběhu

Obrázek uživatele vaclav.roman
21.02.2019, 14:06

Dnes slaví 57. narozeniny autor Klubu rváčů, což je kniha, kterou napsal Chuck Palahniuk jako první a která mu přinesla největší úspěch a uznání. Napsal toho ještě hodně, ale už nikdy svou prvotinu nepřekonal. Román se stal předlohou stejnojmenného filmu. Autor se dokonce nechal slyšet, že konec filmu Davida Finchera je lepší než v knižní předloze. Víte, že se Brad Pitt dostával do role v přívěsu plném porna? A jaké další zajímavosti se s tímto snímkem pojí?

Na Klub rváčů se navázat nepodařilo

Nedávno se na pultech knihkupectví objevila jeho nová kniha "Den přizpůsobení", na jejíž stránkách se Palahniuk pouští originálním způsobem do kontroverzních témat. Děj této knihy se odehrává v nedaleké budoucnosti. Aby společnost fungovala, je nutné, aby jednotlivé skupiny držely při sobě dle své příslušnosti. Dochází k novému uspořádání světa, kdy agresivní mladí muži povstanou a rozdělí USA na tři části - Europoidie je pro bílé, Černotopie pro černé a Gaysie pro homosexuály a další příslušníky LGBT komunity.

Dle ohlasů kniha sice kvalit autorovy prvotiny nedosáhla, ale má k nim i tak hodně blízko. Přesuňme se od ní ale zpátky ke knize Klub rváčů, která vyšla poprvé v roce 1996. Ostatně v dnešní době se rvačky dostávají znovu do kurzu. Důkazem jsou novodobí gladiátoři provozující moderní sport zvaný MMA (Mixed Martial Arts), neboli smíšené bojové umění, o které je čím dál větší zájem.

A protože prvním pravidlem Klubu rváčů je nemluvit o Klubu rváčů, řekneme vám o něm10 zajímavostí:

A zde se můžete podívat, jak Babiš vypálil Zemanovi rybník: Proč český prezident dostane z Bílého domu maximálně pohled.


Komentáře

Doporučeno pro vás