Paláce obložené zlatem a stáje plné poníků: Tak vypadá báječně marnivý život brunejského prince – G.cz
Vyhledávání

Paláce obložené zlatem a stáje plné poníků: Tak vypadá báječně marnivý život brunejského prince

+ DALŠÍCH 11 FOTEK + DALŠÍCH 12 FOTEK

Ještě poměrně nedávno nevěděla většina Čechů o malém ostrovním státečku Brunej téměř nic. Před dvěma týdny tu ale vstoupily v platnost velmi kontroverzní zákony podle práva šaría, které například homosexuální styk trestají ukamenováním. Tyto nové předpisy vyznívají velmi pokrytecky vzhledem k divokému životnímu stylu samotného sultána Hassanala Bolkiaha. Dobře mu však sekunduje i jeho syn princ Abdul Mateen, který se okázalým bohatstvím rád chlubí na svém Instagramu.

Pavla Ksiazkiewiczová
Pavla Ksiazkiewiczová 12.4.2019, 10:02

Povedená rodinka topící se v luxusu

Jak jsme již psali, drakonické zákony, které postihují cizoložství a homosexuální styk smrtí, jsou znakem obrovského pokrytectví brunejského paláce, neboť sultánova rodina se proti těmto stejným zákonům léta proviňovala. Sultán Bolkiah i jeho bratr Jefri měli vždy pověst králů večírků a vydržovali si až čtyřicetihlavý harém, ač byli oba ženatí. Nyní se zdá, že ani jablko nepadlo daleko od stromu...

Abdul Mateen je jedním z 12 dětí, které se narodily brunejskému absolutistickému vládci. Jeho matkou je sultánova druhá žena Puan Hjk Marym, se kterou se Bolkiah rozvedl v roce 2003 a následně ji zbavil všech královských titulů, vyznamenání a měsíčních příspěvků. Majetek jeho povedeného tatínka dosahuje 20 miliard dolarů (454 miliard korun), z čehož samozřejmě těží i sám princ.

Studoval na nejprestižnějších školách světa a magisterský diplom získal z orientálních a afrických studií na vyhlášené University of London. Ani ve volném čase nezahálí; hraje pólo, létá soukromými tryskáči a hodně času také tráví mazlením s exotickými zvířaty. Ještě v roce 2014 přitom v rozhovoru pro thajský GQ tvrdil, že "se nerad chlubí bohatstvím své rodiny a žije poměrně obyčejný život." Jeho Instagram ale mluví o pravém opaku. Přesvědčte se sami, jak si žije syn jednoho z nejbohatších mužů světa.

A tady čtěte, které další země kromě Bruneje popravují gaye.

Podobné články

Doporučujeme

Další články