fb pixel Pac-Man v řepkovém poli: Policie řeší kuriózní případ, který pobavil nejen hráče videoher – G.cz
Vyhledávání

Pac-Man v řepkovém poli: Policie řeší kuriózní případ, který pobavil nejen hráče videoher

Zdroj: Policie ČR

Fanoušci retro videoher pravděpodobně nejvíce ze všech ocení aktuální případ poškození řepkového pole u obce Rovné na Podřipsku. Neznámý vandal zde posekal část pole o rozloze zhruba 7 hektarů, čímž sice způsobil škodu ve výši 350 tisíc korun, ale zároveň dokázal vytvořit legendární videoherní postavu Pac-Mana. Tohle je vandalismus, který nás baví.

Martin Miko
Martin Miko 24.5.2021, 12:13

V poli se objevil Pac-Man za 350 tisíc

Ničit cizí majetek je sice špatné, ale na druhou stranu, když z řepkového pole kdesi ve středních Čechách vyrobíte Pac-Mana, dostanete se minimálně do lokálního tisku nebo na G.cz. Po neznámém vandalovi, který svým husarským kouskem způsobil škodu ve výši 350 tisíc korun, v současné době pátrá roudnická policie. Někdo část pole o rozhloze zhruba 7 hektarů posekal, sdělila mluvčí policie Šárka Poláčková pro Deník.cz.

Při pohledu ze shora se rozhodně nejednalo o dílo náhody nebo o běžný přírodní útvar. Za vším s vysokou pravděpodobností stojí vtipálek, jenž chtěl buď vzdát čest legendární japonské počítačové hře z 80. let, nebo tím chtěl někdo naznačit souvislost s řepkou, která opět pohltila velkou část tuzemských polí. Ostatně žlutá koule, jež otevírá pusu a sní vše, co se jí postaví do cesty, mluví za vše.

Policie samozřejmě žádá případné svědky, kteří se v minulém týdnu pohybovali na místě činu a viděli cokoliv podezřelého, aby poskytli informace na patřičných místech.

Nicméně vytvářet různé kruhy a další tvary v obilí není nic neobvyklého. Lidé chtějí často dosáhnout iluze, že za vším stojí UFO nebo jiná „vyšší“ moc.

Podobné články

Doporučujeme

Další články