8 věcí, kterým naši rodiče prostě nikdy úplně neporozumí – G.cz
Vyhledávání

8 věcí, kterým naši rodiče prostě nikdy úplně neporozumí

Jsou jiná generace, můžou bejt rádi, že za nich už existovaly peníze.

Markéta Lukášková
Markéta Lukášková 3.6.2014, 11:10

1. Všechny ty moderní zkratky

Imho lol mami. Ty nechápeš, co říkám? Rofl. Nene, tyhle zkratky asi rodičům nemá cenu ani vysvětlovat, dost na tom, že museli absorbovat smajlíky.  

2. Další velice divná slova

Hipster, swag, yolo, troll, meme... No jo, my zas nevíme, co to byla pětiletka, tuzex a bony.  

3. Internet

Proč sedíme na internetu nonstop a proč si projíždíme Facebook i na záchodě? Proč dvě třetiny času, kdy bychom mohli dělat něco produktivního, googlíme kraviny, příznaky rakoviny, vtipné obrázky a gify? Protože prostě proto. Před internetem to nebyl život. A naši rodiče tehdy žili.  

4. Stahování seriálů

Seriálové geekovství, touha vidět každý díl super skvělého nového seriálu, který budou na Nově dávat za pět let, asi vteřinu po tom, co ho odvysílali v Americe, fanatické překládání titulků, zavrhování kamarádů kvůli prozrazování spoilerů... Za dob mládí našich rodičů byla jen Žena za pultem a u té všichni věděli, co se tam bude dít. Nic.  

5. Focení naprosto všeho

Neustále si posíláme a sdílíme se světem fotky sebe, svých zvířat, svého jídla, ještě víc fotek sebe, fotek toho, jak máme rozvázanou tkaničku a jak se nám udělal beďar v levé nosní dírce. Rodiče zamlada vyvolávali fotky týden v temné komoře.  

6. Oblečení

Proč spousta oblečení, které se prodává v obchodech, vypadá, jakoby ho už předtím někdo nosil? Roztrhané džíny, ustřižená trička, všechno tak trochu zašlé, odřená kůže... To nemůžou chápat rodiče, kteří byli rádi, když nemuseli nosit oblečení zděděné po šesti starších sourozencích.  

7. Nechuť telefonovat

Telefonování je náročné a zbytečné, zabírá spoustu času a je neefektivní. Rodiče navíc v telefonu slyší, kde se nacházíme, a pořád se diví, proč s nimi nemluvíme nadšeným tónem. Esemesky v duchu „Ahoj mami, lol" jsou mnohem jednodušší.  

8. Hip Hop

Proč je celý jeden hudební žánr založen na tom, že si lidi sdělují, kolik mají šlapek a peněz? A proč se všichni oblékají do kožešin a zlata jako naše babička? Ne, to rodičům nevysvětlíte.
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články