fb pixel Outsideři do počtu, nebo dějiny měnící hrdinové? 5 zemí, jejichž sportovce byste na ZOH fakt nečekali – G.cz
Vyhledávání

Outsideři do počtu, nebo dějiny měnící hrdinové? 5 zemí, jejichž sportovce byste na ZOH fakt nečekali

Historii přepisuje také Shannon-Ogbani Abedo; je prvním zástupcem Eritreji na ZOH. Carrie Russell a Jasmine Fenlator reprezentují Jamajku v jízdě ve dvojbobu. Tan Paey Fern Singapur dříve reprezentovala ve stolním tenise, teď přešla na short track. Ekvádorský reprezentant Klaus Jungbluth Rodriguez žije v Austrálii, vyjel ale za svou rodnou zemi. + DALŠÍ 1 FOTKA

ZOH nenabízí jen náplň volného času pro sportovní fanoušky, ale také symbolické spojení světových států. Reprezentanti nejrůznějších zemí se spolu utkají a utuží vztahy. I proto letos do Pchjongčchangu své zástupce vyslaly i kraje, od kterých byste účast v zimních sportech fakt nečekali, pro některé je to historicky vůbec poprvé.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 10.2.2018, 14:45

1. Eritrea

Jsme si celkem jistí, že půlka z vás doteď ani nevěděla, že Eritrea je skutečná země. A o lyžaři Shannonu-Ogbanim Abedovi jste určitě také neslyšeli. V Pchjongčchangu pojede jako historicky první zástupce své země, i když to pravděpodobně bude takový nový Orel Eddie.

2. Nigérie

Jsou tři, jsou krásné, usměvavé, mají bob a v Koreji se ho rozhodně nebojí použít. Seun Adigun, Ngozi Onwumere a Akuoma Omeoga se původně věnovaly atletice, v prosinci se jim ale podařilo kvalifikovat se právě na OH, a jsou tak prvním bobovým týmem africké země v soutěži.

3. Ekvádor

Klaus Jungbluth Rodriguez sice žije v Austrálii, původem je ovšem z jihoamerického Ekvádoru a jako jediný svou rodnou zemi vyjel na ZOH reprezentovat - a to v běhu na lyžích.

4. Singapur

Před čtrnácti lety svůj stát reprezentovala na letní olympiádě ve stolním tenise, letos předvede něco zcela jiného. Tan Paey Fern byla Singapurem vyslána do Korey, aby závodila v ženském short tracku.

5. Jamajka

Kokosy na sněhu jsme všichni viděli. I když to ve skutečnosti bylo trochu jinak, z jamajských bobistů, co byli pro legraci, se po letech tvrdé práce přeci jen stal konkurence schopný tým. Na jejich úspěch teď chtějí navázat jejich krajanky Jasmine Fenlator a Carrie Russell. Dámy jsou hodně ambiciózní, věří si na první desítku.

A tady 8 důvodů, proč sledovat ZOH.

Podobné články

Doporučujeme

Další články