fb pixel Oto Klempíř má venku song, jmenuje se Láska, tvl! A přesně to k písničce cítíme i my – G.cz
Vyhledávání

Oto Klempíř má venku song, jmenuje se Láska, tvl! A přesně to k písničce cítíme i my

Zdroj: Warner Music Gold.

Textař, rapper a kreativec Oto Klempíř spojil síly s Beatou Hlavenkovou, nadějí české hudby. A vznikl z toho song s provokativním názvem Láska, tvl! Nicméně jménu se přestanete divit, když se dozvíte, že vznikal po mailu.

Redaktor
Redaktor 25.3.2021, 08:31

Nesourodá dvojice

Je to v podstatě nestárnoucí motiv všech buddy filmů. Vezmete dvě postavy, které spolu nemají v podstatě nic společného, dáte je dohromady a pak jenom žasnete nad tím, jak jedna s druhou nádherně pracují, jak se doplňují. Song a klip Láska, tvl! je přesně tenhle buddy film pro poměry české hudby.

Má totiž dva autory. Tím prvním je Oto Klempíř, zakladatel J. A. R., kreativní boss z reklamní agentury Ogilvy, básník, textař, dokonce i rapper. Navíc si celé dekády drží stejný look, tedy pleš a brýle... Těžko neznat Otu Klempíře, to byste museli posledních čtyřicet let žít v lese pod kamenem.

No a jeho protějškem je bohužel ještě ne tolik známá skladatelka, pianistka, textařka a zpěvačka Beata Hlavenková. Studovala moderní klasickou hudbu, písničkářství i jazz na obou stranách Atlantiku a mezi fajnšmekry je známá takovou… promakanou rafinovaností.

Teprve začátek

Píseň s názvem Láska, tvl! vznikla vlastně náhodou. Bylo to naše první cvičení, které mělo za úkol vyzkoušet, jestli nám to spolu půjde dohromady. Tak dlouho jsme si pinkali různé nápady po zprávách a mailech, až jsme si byli jistí, že máme silný refrén, o kterém můžeme oba s jistotou říct, že jsme si ho prožili a naprosto mu věříme. Pak už skladba vznikala ve velmi spontánní a tvůrčí atmosféře,” říkají autoři.

Samotný song měl premiéru na mimořádném koncertu v Národním divadle a je prvním nádherně důrazným tahem jejich budoucího hudebního obrazu, na němž začínají pracovat. No a teď je venku i klip.

Podobné články

Doporučujeme

Další články