fb pixel Osud Harryho Pottera a jeho přátel po Relikviích smrti: Co se stalo s Dolores Umbridge a kdo povýšil na ministra kouzel? – G.cz
Vyhledávání

Osud Harryho Pottera a jeho přátel po Relikviích smrti: Co se stalo s Dolores Umbridge a kdo povýšil na ministra kouzel?

+ DALŠÍCH 11 FOTEK + DALŠÍCH 12 FOTEK

Je tomu 13 let, co vyšly Relikvie smrti - poslední ze sedmi knih o Harry Potterovi z pera aktuálně nenáviděné J. K. Rowling. Ti, kdo četli předlohu či viděli film, mají částečnou představu, jak to bylo dál s ústředním triem, ale jak to dopadlo třeba s Dolores Umbridge nebo Nevillem Longbottomem?

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 21.7.2020, 17:00

Harry Potter - chlapec, který se stal Bystrozorem

Ačkoliv momentálně je britská spisovatelka J. K. Rowling v nemilosti kvůli transfobním výrokům, nemění to nic na tom, že je autorkou jedné z nejpopulárnějších knižních fantasy sérií. Je to už 13 let, co poprvé vyšly Relikvie smrti, sedmá a zároveň poslední kniha o Harrym Potterovi a jeho přátelích.

S tímhle příběhem vyrůstalo rovnou několik generací, a tak - i když někteří doufali, že si to odpustí - Rowling svým věrným fanouškům na konci knihy dopřála malý epilog odehrávající se 19 let po vyvrcholení hlavní dějové linky. V něm se čtenář dozvídá, jak to dopadlo s ústředním triem. Harry si vzal Ginny, Ron Hermionu a Draco Malfoy neskončil mrtvý, ani za mřížemi. Ale co dál? Naštěstí Rowlingová o svém dítěti mluví stále, dokonce založila web Pottermore, na němž v průběhu let uveřejňuje další a další informace ze životacharakterů, které stvořila. Některé otázky zase spisovatelka zodpověděla v rámci nejrůznějších rozhovorů a chatů se svými příznivci... Dali jsme dohromady několik ústředních postav a do galerie krátce shrnuli, co se s nimi stalo po bitvě o Bradavice:

Harry, Ron a Hermiona se za svoje zásluhy v boji s Voldemortem dočkali ocenění a uznání. Kingsley Pastorek, z něhož se stal po bitvě o Bradavice oficiálně ministr kouzel, si je všechny tři přál právě na ministerstvu, aby mu pomohli instituci reorganizovat, odhalit přívržence starého režimu a dopadnout zbývající Smrtijedy.

Zatímco Harry a Ron se tak stali Bystrozory, Harry dokonce v šestadvaceti převzal kontrolu celého jejich odboru, Hermiona se poctivě vrátila do Bradavic dokončit studium. Pak se ale rovněž nechala zaměstnat na ministerstvu, i když na jiném odboru. S postupem let to dotáhla až na ministryni, zatímco Rona práce v kanceláři znechutila natolik, že se na to vykašlal a raději šel svému bratru Georgovi pomáhat na Příčnou ulici do krámku s kouzelnickými ptákovinami.

Jak to ale dopadlo třeba s Fleur a Billem? Nebo s Nevillem? A co Luna/Lenka Láskorádová? Vše se dozvíte v naší galerii.

Podobné články

Doporučujeme

Další články